sadsad x
asdasd

100. Yılında Birinci Dünya Savaşı

Kripto Basım Yayın

İlber Ortaylı

Üretici Liste Fiyatı
23,15 TL
13,20 TL
%43 indirim
100. Yılında Birinci Dünya Savaşı Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma - İnceleme
Sayfa Sayısı: 400
ISBN: 9786054991075
Boyut: 14 x 21
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2017
İlber Ortaylı
İlber Ortaylı
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • 100. Yılında Birinci Dünya Savaşı Kısa Özet

    Birinci Dünya Savaşı, birçok milletin tarihini derinden etkilemiştir. Özellikle de Türklerin, Rusların, Yeni Zelandalıların, Almanların ve Avusturyalıların tarihlerinde Birinci Dünya Savaşı, bu savaşa katılan diğer milletlerden daha derin izler bırakmıştır. Türk milleti, Birinci Dünya Savaşı ile imparatorluğunu tasfiye etmeye zorlanmış, savaşın sonunda kendisi de tasfiye edilmeye çalışılmıştır. Birçok millet için Birinci Dünya Savaşı 1918’de bitse de Türk milleti için 1922’de bitmiştir.

    Bugün Avrupa’da ki en küçük kitapçılarda dahi Birinci Dünya Savaşı’nın 100. yılı anısına çıkarılan kitaplar rafları doldururken, Ülkemizde ise konuyla ilgili yeterli ilginin ve önemin gösterilmediği gözükmektedir.

    Dünya ve Türk tarihi açısından bu kadar önemli bir aşamayı, bir dönemi oluşturan Birinci Dünya Savaşı’nın, 100. yılında çok daha kapsamlı şekilde değerlendirilmesi gerektiğine inanarak, Birinci Dünya Savaşı konusunda uzman çalışmaları ile ön plana çıkan isimlerin ve değerli bilim insanlarının bir araya gelip detaylı bir şekilde hazırlamış oldukları bu kitap, bilimsel literatüre iz bırakan bir çalışma mahiyetindedir.

100. Yılında Birinci Dünya Savaşı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.