sadsad x
asdasd

Ah Bayım Ah - Kız Öpme Kuyruğu

Everest Yayınları

Nazlı Eray

Üretici Liste Fiyatı
45,00 TL
29,25 TL
Ah Bayım Ah - Kız Öpme Kuyruğu Hakkında Bilgiler
Türü: Öykü
Sayfa Sayısı: 367
ISBN: 9786051417837
Boyut: 14 x 20
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2017
Nazlı Eray
Nazlı Eray
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Ah Bayım Ah - Kız Öpme Kuyruğu Kısa Özet

  Türk edebiyatının en önemli isimlerinden Nazlı Eray’ın, artık her biri klasikleşmiş öykülerini bir araya getiren  Toplu Öyküler’in ikinci cildi, Eray’ın en sevilen kitaplarından ikisini daha bir araya getiriyor. 

  En ünlü öyküsü ‘Monte Kristo’ ve 16 yaşında yazdığı ‘Mösyö Hristo,’ Ah Bayım Ah’ta yer almaktadır. Kız Öpme Kuyruğu adlı kitabında ise Nazlı Eray’ın çok ilgi görmüş, çok beğenilmiş öyküleri yer alıyor.  ‘Laz Bakkal’ ile yaşanan akılalmaz serüvenler. ‘Bekleme Ustası’ olmuş bir kadının, hiçbir şey beklemezken birdenbire iki erkek  arasında kalışı. Milas’taki bir ‘Ömür Uzatma Kahvehanesi’nde, her gece oturup konuşarak yaşamlarını yirmi yıl uzatmayı başarmış birtakım sevimli ihtiyarlar... Kitabın son bölümünü oluşturan ‘Benden Bana Mektuplar’ sizi İzmir sıcağında bambaşka dünyalara sürükleyecek bir rüya yaşam.

  Yaşananla tasarlanan, gerçekle düş arasındaki sınırı ürkütücü bir güzellik, sarsıcı bir kolaylıkla aşıveren bir öyküleme tekniği! Nazlı Eray bu ilk kitabıyla bile Türk hikayeciliğine taptaze bir kan, alışılmamış bir duyarlık getirmiş oluyor.  
       
  - Atilla İlhan

  Olayları ve durumları tersine çevirerek anlatıyor, bir masal dünyasına, bir düş evrenine sokarak anlatıyor. Ama hakçası, güzel anlatıyor. Gerçekten şaşırtıcı bir yazar. 

  - Cemal Süreyya

Ah Bayım Ah - Kız Öpme Kuyruğu Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.