sadsad x
asdasd

Amerikalı Diplomatların Güneydoğu Faaliyetleri

Kripto Basım Yayın

Ceyhun Bozkurt

Üretici Liste Fiyatı
9,90 TL
5,64 TL
%43 indirim
Amerikalı Diplomatların Güneydoğu Faaliyetleri Hakkında Bilgiler
Türü: Azınlıklar, Etnik Sorunlar
Sayfa Sayısı: 256
ISBN: 9786054125043
Boyut: 14 x 20
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Ceyhun Bozkurt
Ceyhun Bozkurt
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Amerikalı Diplomatların Güneydoğu Faaliyetleri Kısa Özet

  ABD emperyalizminin ünlü teorisyenlerinden Zbigniew Brzezinski, Avrasya coğrafyasını, "Büyük Satranç Tahtası"nın merkezine oturturken, Türkiye Avrasya`nın en stratejik noktalarından birisinde yer alması nedeniyle büyük kapışmaların odağında bulunuyor. Büyük Ortadoğu Projesi`nin ABD merkezli haritasında "Özgür Kürdistan" olarak adlandırılan yerin Türkiye de dahil olmak üzere 4 devleti parçalaması öngörülüyor. Bu sözde devletin kurulması için yerli işbirlikçilerin büyük çabaları olduğu göze çarpıyor.

  Kurtuluş Savaşı`ndan sonra ilk defa bu kadar büyük bir ihanet çemberi ile sarılmışken, günümüzün Lawrance`larını göz ardı etmemek gerekir. Özellikle diplomat adı altında istihbarat faaliyeti yürüten, bazı iç sorunlarımızı kaşıyan Amerikalılar, adeta bir Kürt devletinin temellerini atmak için ellerinden geleni yapıyor izlenimi vermektedirler. Batman, Mersin, Malatya gibi illerimizde Amerikalı diplomatların direk müdahil olduğu operasyonları öğrenince eminiz ki ne demek istediğimizi anlayacaksınız. Ayrıca PKK`nın terör eylemlerine destek verenlerden, terörist başını koruyanlara, baro başkanı seçenlerden, sivil toplum örgütlerine müdahale edenlerine kadar birçok Amerikalının dikkat çekici eylemleri nasıl müdahil olduklarını, hatta bazılarının adlarının suikast olarak yorumlanan olaylara nasıl bulaştığını göreceksiniz. İsimleri bazen Elizabeth Shelton, bazen Eric Green, bazen Nicholas Kass, bazen de David Adolph Korn olabiliyor. Ancak misyonları hiç değişmiyor.

  Kitabımızda bu faaliyetlerden bazılarına değinmeye çalıştık. Umarız ki, bu kitap ülkemize zarar veren bu faaliyetlerin içinde yer alan, bilinçli veya bilinçsiz kişilerin bir an evvel bu süreci durdurmalarında etkili olur. Atalarımızın, kanlarıyla vatan yaptığı bu topraklar üzerinde oynanan korkunç oyunu öğrenmeniz açısından ilgi göstereceğiniz ümidiyle...

   

Amerikalı Diplomatların Güneydoğu Faaliyetleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.