sadsad x
asdasd
Üretici Liste Fiyatı
40,00 TL
31,60 TL
%21 indirim
Bir Balayı Yolculuğu Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 224
ISBN: 9786257233125
Boyut: 13 x 20
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
Emilia Pardo Bazan
Emilia Pardo Bazan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Bir Balayı Yolculuğu Kısa Özet

  Emilia Pardo Bazán çok cesur ve kültürlü bir kadındı. Devrin kurallarını yıkan kişiliğiyle edebiyat çevrelerinde eserlerinden daha çok özel hayatı ile mercek altına alınmış ve insafsız eleştirilere maruz kalmıştı. Sahip olduğu soylu unvanlannı ve gelirini, kadınların eğitimi ve sosyal hayata girebilmesi için kullandı.

  Bir Balayı Yolculuğu İspanya`nın ilk natüralist roman örneklerindendir. Gerçek hayattan çıkan gözlem ve analizlerin roman kurgusu için ne kadar önemli olduğunu yazar bizlere bu romanında ustaca gösterir.

  Doktorunun tavsiyesi ile Vichy şehrinin şifalı sulannda tedavi olmak için gerçekten de İspanya, Fransa treniyle bu seyahati yapar. Önce günlük olarak tutup yayımlama karan alsa da seyahate çıkınca bu fikrinden vazgeçerek yeni çıkan natüralist akım tekniklerini kendine uyarlayıp tren yolculuğu sırasında yaşadıklannı bir balayı yolculuğuna dönüştürüp kurgu olarak sunmaya karar verir. Bu yüzden roman eleştirdiği Fransız natüralist romanlardan farklı, daha samimi bulduğu İspanyol edebiyat tarihine uygun, kendi yarattığı yeni bir edebi akım olur.

  Bazán, İngiliz ve Fransız yazarlannı, yazarlığı sadece bir meslek olarak gördüklerini söyleyerek de eleştirmiş bir yazardır.

  Türkçeye ana dilinden ilk kez çevrilen bu klasik romanın kültür hayatımıza katkı sunması dileğiyle...

Bir Balayı Yolculuğu Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.