sadsad x
asdasd
Üretici Liste Fiyatı
8,33 TL
5,83 TL
Bugün Hayal Kuracaktım Hakkında Bilgiler
Türü: Hikayeler
Sayfa Sayısı: 102
ISBN: 9786054325115
Boyut: 13 x 20
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2012
Gökçe Ateş Aytuğ
Gökçe Ateş Aytuğ
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Bugün Hayal Kuracaktım Kısa Özet

    Bir Cumartesi sabahı... Evde tek başına, yatağında hayal kurmaya çalışan bir kız... Ve nereden geldiği belli olmayan bir yavru kedi sesi... İşte Aslı`nın macerası başlıyor. Ama ne macera! Bütün mahalle seferber oluyor, hatta itfaiye bile... Kedi ağacın tepesinde, bakalım kurtarabilecekler mi? Bırakın kediyi acaba Aslı kendini kurtarabilecek mi?

    "Bugün Hayal Kuracaktım" Gökçe Ateş Aytuğ`un ilk kitabı. Aytuğ, Türkiye`nin en önemli çocuk yazarlarından biri olacağını hissettiriyor bizlere. Hikâye çok gerçekçi. Karakterler de öyle. Aslı hepimiz olabiliriz, belki de yazarın kendisi. Belki de yazar bir "çocuk". Olamaz mı? Olayları çocugun masumiyeti, saflığı, şaşkınlığı ile izliyoruz. Yazarın kurdugu "hepimizin içinde yasayabileceği" samimi atmosfer, kullandığı duru ve esprili dil sayesinde dâhil oluyoruz öyküye. Hepimiz çocuk oluyoruz. Aslı`nın içine düştüğü birbirinden üzücü ama bir o kadar da komik olayda biz de yer almak ve yardım etmek istiyoruz. Bugün Hayal Kuracaktım, günlük hayatın içindeki sıradan insanların, sıradan bir günündeki sıra dışı olayları anlatıyor çocuk gözüyle. Bildigimiz ve kendimizi iyi hissettigimiz duygular hâkim öyküye. Çocukluk kaygılarımız, kıskançlıklarımız, işler kötüye gittiğindeki panikleme hallerimiz... Sevgi, güven ve dayanışma ile çarçabuk atlatılan üzüntüler. Farklı din ve kültürlerden olsa da bir arada mutlu mesut yasayarak büyüklere ders veren çocuklar.

    Kitap bu duruşuyla, "Çocuklar çabuk sıkılıyor, aksiyon lazım, doğaüstü güçler sart, biraz sihir, biraz büyü de iyi olur" diyen modern çocuk edebiyatı mühendislerine de en güzel yanıtı vermiş oluyor.

Bugün Hayal Kuracaktım Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.