sadsad x
asdasd
Üretici Liste Fiyatı
20,00 TL
11,40 TL
%43 indirim
Büyük Güçlerin Suriye Planı Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 304
ISBN: 9786054991105
Boyut: 14 x 21
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2019
Ali Poyraz Gürson
Ali Poyraz Gürson
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Büyük Güçlerin Suriye Planı Kısa Özet

  Geçen süre içerisindeki *derinlik* iki milyon Suriyeli mültecinin Türkiye’ye sığınması sonucunu getirmiştir. ABD bir düdük öttürerek bütün El Kaide’yi Suriye’ye toplamıştır.

  Artık *umarız Suriye’deki savaş bitmez* noktasındayız. Suriye’deki savaş bittiğinde Suriye de kalmamış olacak. El Kaide’nin ise *işsiz* kalmayacağını düşünmek zorundayız!

  1 Mart 2003’teki tezkerenin reddi küresel pivot aktörlere ABD’nin olası hareket tarzlarının analizi imkânını vermiştir.

  Çok kutuplu dünyaya geçişi, Suriye bağlantılı Kırım ve Ukrayna’da da izlemekteyiz. Kayagazının bulunması Orta Doğu’nun dış politika etmenlerini (enerji, silah) etkileyecektir.

  Dünya önce İslamsız, sonra da çok kutuplu ve dinsiz bir dünyaya doğru ilerlemektedir. Dünyanın kontrolü; uzayın, kanalların, kaynakların, denizlerin kontrolünü gerekli kılar. 90 dakikada dünya etrafında bir tur tamamlayan uydulardan en çoğuna sahip olan ABD bile, Mars’ta yaşanmadığından, her türlü teknolojik, askerî üstünlüğüne rağmen Çin’in kontrolünde zorlanacak gibi gözükmektedir.

  21. yüzyıl savaşlarını ‘Tom ve Jerry’dekinin aksine artık Tom kazanacak gibi görünmektedir. 4. nesil robotik askerî gücü kullanacak olan ABD, kaynak bağımlılığı da kalmadığından, güç kullanmaktan Tom olarak çekinmeyecektir.

Büyük Güçlerin Suriye Planı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.