sadsad x
asdasd

Çağdaş Dünyada İslami Duruş

Rıhle Kitap

Ebubekir Sifil

Üretici Liste Fiyatı
104,00 TL
69,68 TL
%33 indirim
24 Saatte Kargoda!
2 Adet Stokta
Çağdaş Dünyada İslami Duruş Hakkında Bilgiler
Türü: İslam ve Günümüz İslam Düşüncesi
Sayfa Sayısı: 258
ISBN: 9786055634087
Boyut: 14 x 21
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2022
Ebubekir Sifil
Ebubekir Sifil
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Çağdaş Dünyada İslami Duruş Kısa Özet

  Hayatın temeli inançtır. Hayata gerek iyi, gerekse kötü isikamette yansıyan her türlü faaliyetin arka planında, onları kuvveden fiile çıkaranların varlık ve eşya hakkındaki telakkileri, kabul ve redleri vardır.

  Şüphesiz bu temel tespit, biz Müslümanlar için de aynen geçerlidir. İslam inancına göre hayatın, Yüce Yaratıcı’nın irade ve rızası doğrultusunda yaşanması esastır. Bunun da ancak Ehl-i Sünnet ve’l-Cemaat itikadının hayatın temeline yerleşmesiyle mümkün olabileceğini düşünüyoruz.

  Müslümanlar, nasıl Ehl-i Sünnet ve’l-Cemaat’in itikadî kabulleri doğrultusunda yaşadıkları zaman dilimlerinde dünyaya ilim, irfan ve medeniyet örnekleri vermişlerse, günümüzde de özelde İslam dünyasında, genelde insanlık aleminde yaşanan çürüme, yozlaşma, inhitat ve buhranlar ancak Ehl-i Sünnet ve’l-Cemaat itikadının ihyası ve bunun üzerine inşa edilecek pratiklerle aşılabilecektir.

  Elinizdeki çalışma, fikir hayatımızın muhtelif cephelerinde istikametimizin tayininde bize rehberlik edecek işaretler sunmaktadır.

Çağdaş Dünyada İslami Duruş Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.