sadsad x
asdasd
Üretici Liste Fiyatı
30,00 TL
21,90 TL
%27 indirim
24 Saatte Kargoda!
1 Adet Stokta
Dede Korkut Kitabı Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma-İnceleme-Referans
Sayfa Sayısı: 200
ISBN: 9786052127230
Boyut: 13 x 0
Kapak: Ciltsiz
Ergün Veren
Ergün Veren
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Dede Korkut Kitabı Kısa Özet

  Dede Korkut Kitabı üzerine Türkiye’de 1916–2015 yılları arasında tez, makale, kitap ve sanatsal formlu bilimsel, popüler ve sanatsal 1638’den fazla miktarda yayın yapılmıştır.

  “Türkiye’de Popüler Yayınlarda Dede Korkut Kitabı” yüz yıllık bir zaman içinde Dede Korkut Kitabı’nın Türkiye’deki popüler yayınlarının üretim ve yayım işleyişi ele alınmıştır. Örnekleme yöntemiyle seçilen 456 popüler yayının künye bilgileri üzerinden “kitap-yazar-dönem-okur hedef kitle” ana ölçütleriyle, nicelik/nitelik merkezinde analizleri yapılarak, yayınların üretiminde ve yayımında bu unsurların etkileri etüt edilmiştir. Bunun yanı sıra onar yıllık dönem aralığındaki yayımlardan örnekleme yöntemiyle seçilen yayınlar metinlerarasılık bağlamında incelenmiştir. 

  Giriş ve dört bölümden oluşan çalışmanın araştırma alanını Millî Kütüphane katalogları ile Türkiye’de yayımlanmış kimi biyografik yayınlar oluşturmuştur. Disiplinlerarası yaklaşımla ele alınan çalışmada, metinlerarasılık kavram ve kuramlarının yanı sıra istatistik alanının ölçme düzeyleri (ölçekler) ve istatiksel seri yöntemleri kullanılmıştır. 

  Sonuç olarak da Türkiye’de yayımlanan popüler Dede Korkut Kitabı yayınlarında genel olarak belli ölçülerde altmetinden hangi sebep ve saiklerle uzaklaşıldığı tespit ve tayin edilmiştir.

Dede Korkut Kitabı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.