sadsad x
asdasd

Dünyayı Değiştiren Gizli Anlaşmalar

Timaş Yayınları

Jacques Peretti

Üretici Liste Fiyatı
150,00 TL
105,00 TL
%30 indirim
Dünyayı Değiştiren Gizli Anlaşmalar Hakkında Bilgiler
Türü: Popüler Bilim
Sayfa Sayısı: 445
ISBN: 9786050828788
Boyut: 14 x 21
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2019
Jacques Peretti
Jacques Peretti
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Dünyayı Değiştiren Gizli Anlaşmalar Kısa Özet

  Hiç düşündünüz mü neden alışverişte nakit para kullanırken adeta acı çekiyoruz da kredi kartı kullandığımızdason derece rahatız? Şirketlerin ödemeleri gereken vergiden kaçmak için parayı yatırdıkları vergi cennetleri nerede ve kimlerin denetiminde? Son yıllarda bilimsel bir gerçek olarak herkesin başvurduğu *vücut kitle indeksi*nin bir sigortacı tarafından daha fazla müşteri bulmak için uydurulduğunu biliyor muydunuz? Neden önce bol kalorili ürünleri satın alarak şişmanlıyor, ardından da diyet ürünlerle zayıflamaya çalışıyoruz? Hemen her yıl bizleri akıllı telefonlarımızı en yeni çıkan modeliyle değiştirmeye yönlendiren temel duygu nedir? Veya McKinsey nasıl bir şirkettir ve dünya ekonomisini nasıl yönetir?

  Geneldehayatımızdakien temel belirleyicinin, seçtiğimiz siyasetçiler olduğunu düşünürüz. Oysa, anlaşmalar her zaman siyasetçiler ve devletler arasında yapılmıyor. Özellikle son bir yüzyıldır yapılan anlaşmaların çoğunluğuşirketler arasında ve gizlice yapılanlar… Bizlere sürekli olarak ürün ve hizmet satan bu şirketler ürünleriylehayat tarzımıza, alışkanlıklarımıza, vücut yapımıza ve belkihayatımızın bir kısmına hükmetmeye başladılar bile.

  Gazeteci Jacques Peretti, yirmi yıldır çokuluslu şirketlerin CEO’larından politikacılara, ekonomistlerden biliminsanlarına kadarhayatımızıdeğiştirenkararların arkasındaki insanlarla yaptığı röportajlardan edindiği deneyimle bu çarpıcı kitabı kaleme aldı.

  Bugüne kadar birçok*komplo teorisi*duymuş olabilirsiniz. Şimdi sıra gerçeklere geldi.

Dünyayı Değiştiren Gizli Anlaşmalar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.