sadsad x
asdasd
Üretici Liste Fiyatı
279,00 TL
200,88 TL
%28 indirim
24 Saatte Kargoda!
1 Adet Stokta
Erteleyiş Hakkında Bilgiler
Türü: Çizgi Roman
Sayfa Sayısı: 112
ISBN: 9786057070333
Boyut: 22 x 29
Kapak: Ciltli
Kağıt Tipi: Kuşe
Basım Tarihi 2022
Jean Pierre Gibrat
Jean Pierre Gibrat
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Erteleyiş Kısa Özet

  20. Yüzyıl tarihinin derin acıları ve hesaplaşmaları Gibrat`ın keskin mizah anlayışıyla Le Sursis`te yoğruluyor. Erteleyiş`in baş karakteri Julien ile birlikte okur insanlığa ve hayata "ölü" olduğu, artık var olmadığı yerden, mesafe alarak bakma şansı yakalıyor ve savaşa karar verenlerin hırsları yüzünden yitirdiklerini geri almaya çalışıyor. Efsanevi çizer Jean Pierre Gibrat, işgal altındaki Fransa`nın küçük bir kasabasında, terk edilmiş bir evin çatı katından evrene bakan Julien özelinde grafik roman tabirindeki "grafik" ve "roman" sözcüklerinin hakkını veriyor.
   
  Sulu boya üzerine kuru pastel dokunuşlarla zamanı mühürleyerek "dönem hikâyesi" etkisini güçlendiren ve sulu boya dokusunun güzelliğiyle renklenen sayfalar boyunca savaşın acılarına içindeki ironiyi ve direnme cesaretini canlı tutarak karşı duran insanların hikâyeleri işbirlikçi ya da direnişçi olmanın ve kalan tüm ara durumların içindeki kayıp, özgürlük, aşk ve yitirişle ilgili değerleri tartışmaya açıyor. Doğup büyüdüğü kasabada bir kaçak, bir "hayalet" olarak saklanmak zorunda kalan Julien`in çocukluk aşkı Cecile`e ulaşma çabasından Alman güçleriyle onlara hizmet eden milislere kadar iç içe geçen hikâyeler ve elbette asker kıyafeti giydirilmiş bir terzi mankeni olan Maginot`nun sordurduğu sorular...

  İlk baskısı 2014 yılında yapılan Erteleyiş, yeni baskıya özel yeni kapağıyla Eylül 2022 itibarı ile okurla yeniden buluşuyor.

Erteleyiş Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.