sadsad x
asdasd
Üretici Liste Fiyatı
35,00 TL
27,30 TL
%22 indirim
24 Saatte Kargoda!
10+ Adet Stokta
Eserlerinde Nietzsche Hakkında Bilgiler
Türü: Önemli Olaylar ve Biyografi - Otobiyografi
Sayfa Sayısı: 260
ISBN: 9786058033832
Boyut: 13 x 0
Kapak: Ciltsiz
Lou Andreas-Salome
Lou Andreas-Salome
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Eserlerinde Nietzsche Kısa Özet

    Nietzsche’nin tüm bilgisi güçlü bir inançlı ruh halinden yükseliyordu ve çözümsüzce düğümlenmişti: kendini feda etme ve tanrılaştırma, öz yıkımın zalimliği ve yüceltme için duyulan arzu, kederli hastalık ve zafer niteliğinde iyileşme, göz kamaştırıcı esrime ve serinkanlı bilinçlilik. Burada karşılıklı çelişkilerin birbirine geçişi, aşırı uyarılmış ve gerilmiş enerjilerin taşması, kaosa, karanlığa ve dehşete doğru gönüllü bir atılım, ardından ışığa doğru yükselen bir arzu ve en dokunaklı anlarda “onu bütünlükten ve aşırı doluluğun verdiği sıkıntılarla içindeki sıkıştırılmış dertlerden özgürleştiren bir istencin dürtüleri hissediliyor Bir Öz Eleştiri Denemesi TD,5. bir tanrı doğurmak isteyen ve bir tanrı doğurmak zorunda olan bir kaos.

    Modern felsefenin en önemli düşünürlerinden olan Fridrich Nietzsche, düşünceleri kadar, yaşamıyla da hizmet etti insan düşüncesine.

    Lou Andreas-Salome, uzun yıllar, büyük düşünürün yaşamının ve düşüncelerinin yanıbaşındaydı hep. Eserlerinde Nietzsche, her sayfasında yazarının bir sevilen, bir dost ve yoldaş olarak kendini de hissettirdiği çok özel bir monografi.

Eserlerinde Nietzsche Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.