sadsad x
asdasd
Üretici Liste Fiyatı
35,00 TL
27,30 TL
%22 indirim
Fenomenoloji ve Nazariyat Hakkında Bilgiler
Türü: Araştıma-İnceleme-Referans
Sayfa Sayısı: 590
ISBN: 9789757352471
Boyut: 14 x 21
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2018
Yalçın Koç
Yalçın Koç
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Fenomenoloji ve Nazariyat Kısa Özet

  Bu kitapta, Württemberg’li Hegel’in *Geist’ın Fenomenolo-jisi (Phänomenologie des Geistes)* adlı eserinde anlattığı şekliyle *Geist’a* dair *tezahür fikriyat’ı’nı (Phänomenologie)* ve bu itibarla *Geist tasavvur’u’nu* ele aldık; *nazariyat (theoria)* ve *suret nazariyat’ı* cihetinden inceledik ve değerlendirdik.

  *Geist’ın Fenomenolojisi (Phänomenologie des Geistes)* esasen *Geist’a* dair *tezahür fikriyat’ı (Phänomenologie)* vasıtasıyla *Geist* üzerinde bir *teşrih* çalışmasıdır. *Geist’a* dair *tezahür fikriyat’ı’nın (Phänomenologie)* ve bu itibarla *Geist’ın teşrih’i’nin* esası *spekülatif theo-logia’dır (theo-logia speculativa)*.

  *Spekülatif theo-logia (theo-logia speculativa)* ile, *fikriyat (logia)* esasındaki *seyir yaz’ı’m’ı (specto-graphia)* suretiyle, *dialektik (Dialektik)* ve *dialektik mantık (dialektische Logik)* esasında tesis edilen *spekülatif felsefe’yi (spekulativen Philosophie)* kastediyoruz.

  *Spekülatif theo-logia (theo-logia speculativa)*, *nisbet’li topo-graphia’nın (topo-graphia ratio’nalis)* kaydına bağlıdır.

Fenomenoloji ve Nazariyat Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.