sadsad x
asdasd
Üretici Liste Fiyatı
42,00 TL
25,20 TL
%40 indirim
24 Saatte Kargoda!
2 Adet Stokta
Foucault Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 292
ISBN: 9786055029548
Boyut: 14 x 20
Kapak: Ciltsiz
Eric Paras
Eric Paras
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Foucault Kısa Özet

    Öznenin yitimini çalışmalarının merkezine alan Foucault, nasıl kısmen özerk özneyi kabul eden, özgürlük, bireycilik, insan hakları gibi düşünceleri tartışan bir düşünüre dönüşmüştür? Foucault: Öznenin Yitiminden Yeniden Doğuşuna bu can alıcı soruyu odağına alarak Foucault`nun düşünsel evreninin farklı uğraklarına hakim olan arkeoloji, soybilim, söylem, disiplin, iktidar, bilgi ve yaşama sanatları kavramları arasındaki geçişleri aydınlatıyor.

    Foucault`nun Collège de France`ta verdiği dersleri bütünüyle ele alan ilk geniş çaplı tarihsel çalışma özelliği taşıyan bu kitap, yayımlanmış söyleşileri, makaleleri ve konuşmalarını derleyen kapsamlı bir arşiv araştırması sunuyor. Foucault`nun düşünsel evrimini, tutarsızlık iddiaları temelinde değil tarihsel koşulları içinde ele alan Eric Paras, Sartre`la giriştiği öznellik tartışmasının, 68 olaylarının ve 1979 İran Devrimi`nin Foucault`nun düşünce sistemine etkilerini tartışıyor.

    "Foucault, `önceki çabaları beyhude bir nitelik taşıdığından değil, bir düşünme biçimini gidebileceği sınıra dek taşımaları ve o sınırlamaları görüp aşabilmelerinden dolayı çalışmaları hem asli bir süreklilik hem de önemli bir yön değişikliği sergilemiş Wittgenstein ve Heidegger gibi ender rastlanan düşünürlerden biri,` olduğunu göstermişti."

Foucault Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.