sadsad x
asdasd
Üretici Liste Fiyatı
110,00 TL
68,20 TL
Hayvan`ın İnsancıkları Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 384
ISBN: 9786058191341
Boyut: 14 x 21
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
Indra Sinha
Indra Sinha
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Hayvan`ın İnsancıkları Kısa Özet

  -2008 Commonwealth Yazarlar Topluluğu Avrasya En iyi Kitap Ödülü

  -2007 Man Booker Ödülü kısa liste

  -2009 Uluslararası IMPAC Dublin Edebiyat Ödülü kısa liste

  Hint şehri Khaufpur`da yaşayan ve henüz bebekken tanık olduğu Bhopal felaketinden sonra omurgası eğilen ve dört ayaklı olarak hayatına devam eden bir çocuğun, bir dizi ses kaydı şeklinde, Hintçe kaydedilen gerçek yaşam öyküsü…

  Kendisine arkadaşlık eden gazeteci ve çocuk arasındaki anlaşmaya uygun olarak hikaye, kasetlerde kaydedildiği haliyle, çocuğun kendi sözcüklerince anlatıldı. Çevresinin kendisine "Hayvan" diye isim taktığı ve "Bir zamanlar ben de insanmışım," diyecek kadar kendine yabancılaşan kahramanımız Khaufpur şehrinin yaşadığı o korkunç gece`den sonra kabusa dönen gerçek hayatları açık, akıcı ve samimi bir üslupla anlatıyor. Ağzı bozuk ve açık yürekli "Hayvan", yaşadığı platonik aşkı da mükemmel bir mizah anlayışı içinde dile getiriyor. Hikayeyi anlatan çocuğun lirik tarzdaki anlatımı evrensel gerçeklere dokunuyor.

  "Hani arada sırada öylesine açık yürekli bir romana rastlarsınız da sizi soluksuz bırakır ya… Bir kere başladığınızda içinizi acıtacağını bilirsiniz, ama yine de sayfaları çevirmeye devam edersiniz, çünkü o hikaye bir şekilde anlatılmak zorundadır."

  - Indian Express

  "Hayvan`ın sesi; yani anlatıcı, atlayıp boğazınızdan yakalıyor sizi. Müstehcen, saygısız ve zeki; Hayvan`ın ilgi uyandıran konuşma tarzı, bozuk, Yoda benzeri söz dizimiyle Hint şehri Khaufpur`daki rengi, acımasızlığı ve samimiyeti yansıtıyor… Cesur ve etkili bir hikaye."

  - New Statesman

Hayvan`ın İnsancıkları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.