sadsad x
asdasd

Hazarlar: Yahudi Türkler, Türk Yahudiler ve Ötekiler

Kripto Basım Yayın

Osman Karatay

Üretici Liste Fiyatı
60,00 TL
34,20 TL
%43 indirim
Hazarlar: Yahudi Türkler, Türk Yahudiler ve Ötekiler Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma - İnceleme
Sayfa Sayısı: 336
ISBN: 9786054991136
Boyut: 14 x 21
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2018
Osman Karatay
Osman Karatay
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Hazarlar: Yahudi Türkler, Türk Yahudiler ve Ötekiler Kısa Özet

    Hazarlar Göktürklerin devamı. Dünyanın ortasında uzun ömürlü bir devlet kurdular (630-966). Musevi inancını benimsediler ama her dinden insanın barış içinde ve kendi dini hukukuna tabi olarak bir arada yaşadığı bir yapı oluşturdular. Bu yüzden, tarihteki en ilgi çekici Türk devletlerinden biri Hazar’dır.

    Bu konunun ülkemizdeki en önemli uzmanı olan Doç. Dr. Osman Karatay, yıllardır makale ve bildirilerine taşıdığı birikimini, bu kitapla toplu halde okuyucuya sunuyor. Bir taraftan tamamına sahip olduğu eski kaynakları, bir taraftan da çeşitli dillerdeki en yeni araştırmaları birlikte düşünerek yeni bir bakışla ortaya çıkıyor. Bilimsellikten taviz vermiyor ama sıkıcı bir dil de kullanmıyor.

    Göktürk devletinin çöküş günleri ve Hazar devletinin yükselişi, İranlılar, Bizanslılar ve Bulgarlarla savaşlar, ardından Araplarla uzun bir mücadeleye giriş, sancılı bir süreçte Museviliğe geçişleri, Müslümanlarla barışmaları ve ülkede İslam’ın yayılmaya başlaması, Rusların ve Macarların yükselmesi, Hazar ülkesinin küresel ticarette merkez haline gelmesi ve İbn Haldun’u haklı çıkartan bir yıkılış bu kitabın konularını teşkil ediyor.

Hazarlar: Yahudi Türkler, Türk Yahudiler ve Ötekiler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.