sadsad x
asdasd

İlhanlı İran Moğolları Devleti`nin Askeri Teşkilatı

Türk Tarih Kurumu Yayınları

Mustafa Uyar

Üretici Liste Fiyatı
40,00 TL
28,80 TL
İlhanlı İran Moğolları Devleti`nin Askeri Teşkilatı Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma - İnceleme
Sayfa Sayısı: 216
ISBN: 9789751744845
Boyut: 17 x 24
Kapak: Ciltli
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2020
Mustafa Uyar
Mustafa Uyar
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • İlhanlı İran Moğolları Devleti`nin Askeri Teşkilatı Kısa Özet

    Elinizdeki eser, Moğolların Yakın Doğu coğrafyasındaki şubesi İlhanlılar (İran Moğolları) Devleti’nin askerî teşkilatını geniş bir perspektifte ele almakta; bu devlet özelinde Moğol askerî yapısındaki coğrafyaya ve zamana bağlı dönüşüm/uyum süreçlerini incelemektedir.

    Cengiz Han devrindeki Mogol ordu teşkilatını Giriş bölümünde genel hatlarıyla tanımlayan çalışma, ardından İlhanlı askerî yapısını etkiyecek olan Yakın Doğu ordu sistemlerine değinmektedir. Kitap çalışmasının merkezinde, söz konusu Moğol şube devletinin silahlı gücünün dönüşümü ve Yakın Doğu’ya adaptasyonu süreci yer alır, Bu çerçevede Gazan Han’ın gerçekleştirdiği askerî reformlar, eserin önemli bir bölümünü oluşturur. İlhanlı ordusunun birimleri, organizasyonu, görevlileri, hiyerarşisi, teçhizatı ve gerçekleştirdiği savaşların işleyiş süreçleri, eserin diğer ana başlıklarıdır.

    Çalışma sayesinde okuyucu, Ortaçağ’a özgü askerî bir yapı hakkında kapsamlı, detaylı ve doyurucu bilgiler edinebildiği gibi, bu yapıda bir asırlık süreçte ortaya çıkan değişimin aşamalarını da açıkça gözleyebilmektedir. Kitabın sonunda yer alan detaylı Dizin ise, askerî tarih alanındaki çalışmalara önemli bir terminoloji kaynağı oluşturacak niteliktedir

İlhanlı İran Moğolları Devleti`nin Askeri Teşkilatı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.