sadsad x
asdasd
Üretici Liste Fiyatı
52,00 TL
32,76 TL
%37 indirim
24 Saatte Kargoda!
3 Adet Stokta
İmam-ı Gazali ve Gaziantep Risalesi Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma-İnceleme
Sayfa Sayısı: 84
ISBN: 9786257505055
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Salih Özbey
Salih Özbey
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • İmam-ı Gazali ve Gaziantep Risalesi Kısa Özet

    Bu acizane çalışmamızdaki amacımız, İslam âleminin yüz akı ve üç medeniyetin; Fars (İran), Arap ve Türk kültürünün sembolü olan İmam-ı Gazali (Rahmetullahi Aleyh)’i, yeniden âlemi İslam için bir medar-ı iftihar olarak hatıralarını canlandırmak ve küllenmiş tarihin enkazı altında bize ait olan; altından daha kıymetli hazi-nemizi keşfedip insanlık âlemiyle paylaşmaktır.

    Unutmayalım ki, Bâkî olan Allah’tır. O’nun dışındaki her şey fanidir. Allah’ın bakiliğine iman ile karşılık ver-mek ve fani olanları hayırla rahmetle ve miraslarına saygı gösterip yâd etmek mü’minlerin özelliklerindendir. İmam-ı Gazali, Müslümanlar için çok büyük bir kültür mirasıdır. Amacımız bu mirasın kalıntılarını âlemi İs-lam’ın tanımasına ve istifade edilmesine, saygı ile anıl-masına vesile olmaktır.

    İslam aleminin Hz.Peygamber (s.a.s) ve Ashabından sonra; fıkıhta, kıvrak zekasıyla müslümanların meselele-rine cevap bulan İmam-ı Azam Ebu Hanife (rh.), yine müslümanları toparlayıcı ve kucaklayıcı idaresiyle siya-sette deha olan Ömer bin Abdulaziz (rh.), ve ahlak ve edeb de zirve yapmış -öyleki, şımarmış nefsini terbiye etmek için Emevi Camiinde yıllarca tuvalet temizlemiş. İmam-ı Gazali (rh.)’e hayran olmuşumdur. Gazali gibi değerli birinin şerefiyle müşerref olmak büyük bir şereftir anlayışıyla acizane bu kitabı terceme etmeye çalıştım. Emeği geçen, katkıda bulanan bütün dostlarıma teşekkür ederim.

İmam-ı Gazali ve Gaziantep Risalesi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.