sadsad x
asdasd

İnciller Güvenilir Metinler Midir ?

Düşün Yayıncılık

Zafer Duygu

Üretici Liste Fiyatı
120,00 TL
74,40 TL
İnciller Güvenilir Metinler Midir ? Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 376
ISBN: 9786257945011
Boyut: 14 x 21
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2022
Zafer Duygu
Zafer Duygu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • İnciller Güvenilir Metinler Midir ? Kısa Özet

  2019 yılının en başarılı dinler tarihi çalışmalarından biri. Dili son derece anlaşılır ve akıcı olan eser, bu yönüyle, hem dinler tarihi alanında çalışan akademisyenlere hem de Hıristiyanlık tarihi ve İnciller hakkında bilgi edinmek isteyen genel okuyucuya hitap etmekte ve bunu akademik kalitesinden ödün vermeden başarmaktadır. Zafer Duygu, temel kaynaklara dayalı derinlikli çalışmasında, İncillerin yazılış ve kabul ediliş süreçlerini farklı bir bakışla ele almaktadır: Mevcut İnciller, İsa Mesih’in biyografisini anlatan salt tarihsel metinler değil, İsa’yı, yazarlarının sahip oldukları teolojik tercih ve bakış açılarıyla uyum içinde göstermeye çalışan polemik kitaplarıdır.

  Prof.Dr. Muhammet TARAKÇI (Bursa Uludağ Üniversitesi)

  İnciller konusunda Türkiye`nin en yetkin isimlerinden olan Zafer Duygu, bu kitabında bugün Hıristiyanlık`ta yaygın olan birçok inancı, akademik bir üslupla ve olabildiğince objektif bir perspektiften sorguluyor. Duygu, bu titiz çalışmasıyla dinler tarihine meraklı okurlara İnciller ve İsa hakkında orijinal bilgiler sunmakla kalmıyor, dinler tarihi disiplininde bilimsel bir çalışmanın nasıl yapılması gerektiğini de gösteriyor.

  Doç.Dr. Alper Bilgili (Acıbadem Üniversitesi)

  Elinizdeki çalışmanın odak noktası “İnciller”, yani “Mesih” tabir edilen İsa’nın “kurtuluş” getirdiği ileri sürülen “çarmıh ve diriliş anlatıları”dır. İnciller, Türkçede rasyonel perspektifte ilk kez bu kadar derinlemesine analiz edilmektedir. Dogmatik ve teolojik şablonlara karşın akademik ve bilimsel çalışmalara model olacak bir eser.

  Dr. Kutlu Akalın (Mardin Artuklu Üniversitesi)

  Dört İncil, tarihsel ve bilimsel açılardan Hz. İsa’ya ulaşmanın en önemli yolu, ama aynı zamanda ona ulaşmanın önündeki en büyük engellerdir. Elinizdeki kitap çalışması, bu dilemmanın açıklamasıdır.

İnciller Güvenilir Metinler Midir ? Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.