İngilizce 14. Evimiz ve Eşyamız

Emin Yayınları

Şener Şahin

20,00 TL
15,00 TL
%25 indirim
Alışveriş Listeme Ekle
İngilizce 14. Evimiz ve Eşyamız Hakkında Bilgiler
Türü: İngilizce Sözlükler
Sayfa Sayısı: 144
ISBN: 9786059464437
Boyut: 6 x 0
Kapak: Ciltsiz
Şener Şahin
Şener Şahin
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • İngilizce 14. Evimiz ve Eşyamız Kısa Özet

  Bir kelimenin anlamını sözlükten yararlanarak ya da metindeki bağlamından hareketle tahmin ederek öğrenmeye çalışmak hiç eskimeyen iki klasik öğrenme tekniğidir. Ancak bunlardan ilki bol zaman harcamayı gerektirirken ikincisinde yanlış tahminde bulunma riski her zaman vardır. Bu yüzden bir dile ait söz hazinesini (vokabüler) zenginleştirmek için dil öğretimi alanında çalışan uzmanlar her geçen gün yeni ve etkin bir teknik arayışı ile karşımıza çıkmaktadır. Son yıllarda bu maksatla geliştirilen önemli bir teknik tüm dünyada kabul görmüşe benzemektedir. Bu da, belirli kategorilere ait söz dağarcıklarının, onları güçlü biçimde çağrıştıracak olan resimlerle ilişkilendirilerek flaş kart (hatırlatıcı kart) formatı ile sunumu esasına dayanmaktadır.
  İşte, elinizdeki kelime kartları (flaş kartlar), tüm dünyada kabul gören bu tekniğe paralel olarak, İngilizce`ye ilgi duyan herkese, en temel kelime ve kavramları belirli kategoriler altında ve eğlenceli bir yöntemle sunarak öğretmeyi hedeflemektedir. Bilhassa, küçük yaştaki meraklıların onu bir oyun ve eğlence imkânına getirebilmeleri için kartlarda ayrıca numaralama da yapılmıştır.
  Bilimsel olarak, resim ile sözcük arasında yetişkinlere oranla çok daha hızlı ilişki kurdukları ispatlanan çocuklar için zevkli bir meşgale haline gelmesi için resimlerin olabildiğince
  İngilizce flaş kartlardan birkaç biçimde yararlanılabilir. Şüphesiz en etkin çalışma yöntemi, önce kartın kırmızı kenarlıklı ön yüzündeki hayvanı tanıyıp İngilizce karşılığını söylemeye çalışmak, şayet bu kelime bilinmiyor veya hatırlanamıyorsa o zaman kartın arkası çevrilerek ilgili kelimeyi görmek şeklindedir.

İngilizce 14. Evimiz ve Eşyamız Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.