sadsad x
asdasd
İnterpol Hakkında Bilgiler
Türü: Dünya Siyaseti ve Politikası
Sayfa Sayısı: 192
ISBN: 9786054991112
Boyut: 14 x 21
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2014
Mehmet Akalın
Mehmet Akalın
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • İnterpol Kısa Özet

  Suç, insanın tarih boyunca mücadele etmesi gereken en önemli olgularından biri olmuştur. Bu mücadele her devirde değişik şekiller altında yapılmış ve zaman içerisinde kapsamlı değişikliklere sahne olmuştur.

  Yerel seviyedeki suçla mücadelenin, ulaşım ve teknolojik gelişmelere paralel olarak, uluslararası boyut kazanması, uluslararası bir polis teşkilatının kurulmasını doğurmuştur. Genel de insanlar, özelde ise suçla mücadele eden birimler, suçla, uluslararası mücadelenin de artık daha etkin bir şekilde yürütüleceğine inanmışlardır. Zira suç işleyen bir kimsenin başka bir ülkeye kaçtıktan sonra yakalanarak, suç işlemiş olduğu ülkeye geri iade edilmesi önceleri mümkün görünmemekteydi.

  Elinizdeki bu kitap, INTERPOL teşkilatının kurulmasından bugüne kadar geçirmiş olduğu evreleri ayrıntılara girmeden anlatması açısından önemli bir kaynak eser olacaktır. Ayrıca bu kitap, teşkilatın suçla uluslararası mücadelede, özellikle terörizmle, ne kadar başarılı olduğu hakkında önemli değerlendirmeleri içermektedir.

  Son olarak bu kitap, yapılanması ve faaliyetleri hakkında fazla bilgi sahibi olunmayan teşkilat hakkında okuyucuları tatmin edecek bir içerik sunmaktadır.

İnterpol Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.