Kızılmaske 11. Cilt Hakkında Bilgiler
Türü: Çizgi Roman
Sayfa Sayısı: 304
ISBN: 9786058513914
Boyut: 16 x 0
Kapak: Ciltsiz
Lee Falk
Lee Falk
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Kızılmaske 11. Cilt Kısa Özet

    Bundan beş yüz yıl kadar önce, babasının ölümüne ve gemisinin korsanlar tarafından batırılmasına tanıklık eden genç bir adam kendini Bengali kıyılarında bulur. Orada, babasını katleden adamın kafatasına elini koyarak zalimlik ve açgözlülükle hayatlarını sürdüren insanların sonunu getirmeye yemin eder ve soyundan gelen erkeklerin nesiller boyu yaşatacağı efsaneyi, ölümsüz ruhu yaratır: Fantom.

    17 Şubat 1936`da Amerikalı tiyatro yazarı Lee Falk, Kızılmaske`yi bir gazetedeki birkaç karelik çizgi roman şeridi olarak okurların karşısına ilk kez çıkarttığında, maskenin toplum düşmanlarının ya da balo müdavimlerinin bir aracı olmadığını herkese kanıtlamış ve bununla yetinmeyip "bedeni sıkıca saran" özel kostümle çizgi romanlarda yeni bir gelenek başlatmıştır. Kendine has bu unsurlarla Kızılmaske günümüzün en popüler kahramanlarının atası ve bir çizgi roman klasiği olmuştur.

    70`li ve 80`li yıllarımıza damga vuran Kızılmaske şimdi Büyülü Çizgi Roman etiketiyle, karakterin altın çağında, çizgilerin Sy Barry`ye emanet edildiği günlük gazete bandı maceralarını kronolojik sırayla toplayan bu ciltlerde yeniden okuyucuyla buluşuyor.

Kızılmaske 11. Cilt Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.