sadsad x
asdasd
Üretici Liste Fiyatı
111,11 TL
77,78 TL
%30 indirim
Leonardo’nun Defterleri Hakkında Bilgiler
Türü: Resim
Sayfa Sayısı: 334
ISBN: 9789755096506
Boyut: 27 x 32
Kapak: Ciltli
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2013
Leonardo Da Vinci
Leonardo Da Vinci
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Leonardo’nun Defterleri Kısa Özet

  Tarihe damgasını vuran Leonardo da Vinci (1452-1519) dünyadaki en büyük dehalardan birisi. Ressam, mucit, anatomi bilgini, teorisyen, felsefeci, müzisyen ve öğretmen olarak Leonardo sanat, edebiyat, bilim ve teknolojiye olan büyüleyici katkılarıyla sadece Rönesans`ın değil tarihin gelmiş geçmiş en büyük "çok yönlü zekası".

  Tüm hayatı boyunca Leonardo sayısız defter tuttu. Net sayı hâlâ tam olarak bilinmiyor. Bu kitap, bu defterlerden derlenen çalışmalarının en büyüleyici olanlarını bir araya getirerek Leonardo`nun zihninin derinliklerini nefes kesici bir ustalıkla ortaya koyduğu kendi notları ve hassas çizimlerini, onun akıl dünyasına dalmak isteyen okurlarla buluşturuyor.

  Kitap Leonardo`nun uygulamalı resim ve mimarlık dersleri, sanat, felsefe ve bilim üzerine notlarından ve çizimlerinden oluşuyor. Bu yazılar ve çizimler, gözden geçirilmiş bir formatla sunulmakta olup ana başlıklar ve alt bölümler halinde düzenlenmiştir. Çizimlerin konu ve ayrıntılarındaki muazzam çeşitlilik, olağanüstü bir gözlem ve akıl yürütme yeteneğine sahip doyumsuz ve bilgiye aç bir zihni açığa vuruyor. Kitapta ayrıca bugün hayata geçirilmesi gündemde olan Leonardo`nun Haliç için tasarladığı köprünün ayrıntıları da anlatılmaktadır.

  Leonardo, herkesçe kabul gören kurulu düzene karşı olma eğilimiyle orijinal elyazması metinlerin çoğunu farklı bir diyalekt ve esrarlı kısaltmalarla sağdan sola doğru yazmıştır. Bununla birlikte kelimelerin ve resimlerin ortak senfonisinde kulaklarımızda yankılanan şey, Leonardo`nun mimari, insan anatomisi, resim ve çizim, mekanik icatlar, botanik ve bitkiler, havacılık, haritalar ve daha pek çok konu hakkındaki göz kamaştırıcı çalışmalarıdır.

  Bu kitap aynı zamanda bir eğitim kılavuzudur. Leonardo`nun öğretici yönünü de açığa çıkarmaktadır. Açıklamalar basit ve nettir. Leonardo ressam adaylarına değerli tavsiyelerde bulunmaktadır. Kitabı okudukça kendinizi büyük üstat ile aynı odada birlikte çalışıyor gibi hissedeceksiniz

Leonardo’nun Defterleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.