sadsad x
asdasd
Üretici Liste Fiyatı
100,00 TL
57,00 TL
%43 indirim
Lozan Gerçeği Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma - İnceleme
Sayfa Sayısı: 320
ISBN: 9786057908346
Boyut: 13.5 x 21
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2022
Ümit Doğan
Ümit Doğan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Lozan Gerçeği Kısa Özet

  Türkiye’de uzun yıllar boyunca, Lozan Barış Antlaşması’yla ilgili olarak çok sayıda akademik çalışma yayımlandı ve yayımlanan bu akademik çalışmalar bilimsel düzlemde enine boyuna tartı-şıldı. 
  Akademik çevrelerdeki bilimsel tartışmaların yanı sıra son dönemlerde toplumda “Lozan Ant-laşması” özelindeki güncel ve siyasi tartışmalar artarak devam ediyor. Üzülerek belirtmek gerekirse tartışmanın boyutu bilimsellikten ve gerçeklikten uzak bir dilde, komplo teorilerinin yanı sıra gizemli ve ezoterik bir şekilde yürütülmektedir. “Yürütülmektedir” sözcüğünü bilinçli bir şekilde kullanıyo-ruz. Çünkü toplum özelinde yaşanan tartışmaların Türk millî tarihine yönelik yürütülen bilinçli psi-kolojik savaşın bir parçası olduğuna inanıyoruz. İnanmakla kalmıyor, bunu belge ve kaynaklarla ispatlıyoruz.
  Tarihsel sürecin okur açısından daha iyi anlaşılması için yukarıda da belirttiğimiz üzere belge ve kaynakların yanı sıra Lozan Antlaşması’nın tam metnini günümüz Türkçesine en yakın dilde ek olarak okura sunan bu çalışma, umarız ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluşunun 100. yılının kutlanacağı 2023 yılında “Lozan Antlaşması”nın ülke fertleri tarafından en iyi şekilde anla-şılmasına bir vesile olur. 
  Lozan’ın gizli maddeleri gibi safsataların tartışılmadığı aydınlık günleri görmek ümidiyle…

Lozan Gerçeği Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.