sadsad x
asdasd
Üretici Liste Fiyatı
13,00 TL
7,41 TL
%43 indirim
Lozan`ın Deşifresi Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma - İnceleme
Sayfa Sayısı: 224
ISBN: 9786054991907
Boyut: 13 x 21
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2018
İlteriş Kemal
İlteriş Kemal
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Lozan`ın Deşifresi Kısa Özet

    Cephede verdiği savaştan galip ayrılan Türk milleti, Lozan Konferansı boyunca emperyalist devletlere karşı diplomatik savaş vermek durumunda kalmıştır. Uzun tartışmalar sonucunda imzalanan Lozan Antlaşması, Türkiye Cumhuriyeti açısından Sevr’i geçersiz sayan bir antlaşmadır.

    Lozan Antlaşması ve sonuçları, yakın tarihimizin en tartışmalı meselelerinden biri hâline gelmiş, *Türkiye masadan daha iyi bir neticeyle ayrılabilir miydi?* sorusu her zaman sorulmuş, antlaşmanın zafer mi yoksa hezimet mi olduğu konusunda farklı görüşler ortaya atılmıştır. Bu sorulara sağlıklı cevap verebilmek için Lozan’ın imzalanmadığı takdirde hangi hükümlerin geçerli olacağını incelemek gerekir. Bu bakımdan görmüş olduğunuz çalışma; Lozan Antlaşması’nın satır aralarında saklı kalan detaylara yer verdiği gibi, *Lozan Antlaşması imzalanmasaydı neler olabilirdi?* sorusuna da cevap aramaktadır.

    Kitapta, Lozan Antlaşması’nın günümüz Türkçesiyle düzenlenmiş tam metninin yanı sıra, *Türk ve Yunan halklarının mübadelesine ilişkin sözleşmeyi*de görecek, konu hakkında yorumdanuzak net bilgilere ulaşabileceksiniz.

Lozan`ın Deşifresi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.