Medeni Usul Hukuku Pratik Çalışma Kitabı

Sümer Kitabevi

Cengiz Serhat Konuralp

100,00 TL
80,00 TL
%20 indirim
Alışveriş Listeme Ekle
Medeni Usul Hukuku Pratik Çalışma Kitabı Hakkında Bilgiler
Türü: Ders Kitapları
Sayfa Sayısı: 424
ISBN: 9786057015280
Boyut: 16 x 0
Kapak: Ciltsiz
Cengiz Serhat Konuralp
Cengiz Serhat Konuralp
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Medeni Usul Hukuku Pratik Çalışma Kitabı Kısa Özet

    1086 sayılı Hukuk Usulü Muhakemeleri Kanunu’nun yürürlükte bulunduğu dönemden itibaren yayına hazırladığımız “Medeni Usul Hukuku Pratik Çalışma Kitabı”nın yeni basısı üzerinde çalışmalarımıza uzun süredir devam etmekteydik. 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu’nun yürürlüğe girmesinin ardından geçen 10 yıllık sürede Kanun’da önemli değişiklikler yapılmış, yeni kurumlar ihdas edilmiştir. 6100 sayılı Kanun haricinde hukuk yargılaması ile ilgili diğer düzenlemelerde de önemli değişiklikler gerçekleştirilmiştir. Öninceleme kurumunda, istinaf kanun yolunda, bilirkişilik müessesinde ve özel mahkemeleri kuran kanunlarda yapılan değişiklikler, teoride ve pratikte farklı sonuçların ortaya çıkmasına sebep olmuştur.

    Bu çalışmada medeni usul hukukunda uygulama alanı olan tüm konuların çözümlü olarak ve alternatif problemler esas alınarak okuyucuya sunulması amaçlanmıştır.

    Çalışmamızdaki önceliğimiz hukuk fakültesi öğrencileri olmakla birlikte önceki basılarda olduğu gibi uygulamacıların da takdir ve görüşleri bizler için önem taşımaktadır.

Medeni Usul Hukuku Pratik Çalışma Kitabı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.