sadsad x
asdasd
Üretici Liste Fiyatı
18,00 TL
12,96 TL
%28 indirim
Monsieur Teste Hakkında Bilgiler
Türü: Fransız Edebiyatı
Sayfa Sayısı: 136
ISBN: 9786054822225
Boyut: 13 x 20
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2017
Paul Valery
Paul Valery
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Monsieur Teste Kısa Özet

  Şair-filozof, çizer, deneme yazarı, dramaturg Paul Valéry, romanesk türe karşı olduğunu söylemesine karşın fable görünümündeki Monsieur Teste’le kurgunun en özgün örneğini verir.

  *Yetersizlik üzerine kurulan bir hiyerarşinin ne anlama geldiğini düşünün içinde bir tutam dürüstlük, kocaman bir parça da eşitsizlik barındıran organik kalbinizle eğlenirim bazen. Her birimizin içinde var olan atomlardan birinin çok önemli olduğunu düşünürüm. İki ayrı enerjiden oluşan bu atomun her bir parçası diğerinden kopma savaşımı verir. Birbirlerine karşıt olan bu enerjiler azılı düşmanlıklarına karşın ayrışamazlar; çünkü doğa onları ebediyen birleştirmiştir.

  O Cumhuriyetin kalbi, skandallar, ani gelen ve yasadışı servetler, komplolar ve cinayetler için atıyordu… referandumlar, sıradan başarılar, iki dudak arasından çıkan sayısız suikastlar çalma çırpmaları geçelim. Orada tutucular, vurguncular, fahişeler, inançsız görünen inançlılar, imanlı gibi davranan dinsizler vardı; sahte saflar, gerçek aptallar, otoriteler, anarşistler, kılıçlarından mürekkep damlayan cellâtlar; kimler yoktu ki...*

  İnsan, yaşamından ve eylemlerinden daha kapsamlıdır.

  Düşündüklerim ve yaptıklarım yapabileceklerimin sadece bir parçasıdır.

  Monsieur Teste

Monsieur Teste Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.