Mutlu Bir Yaşamın Anahtarı Hakkında Bilgiler
Türü: Musevilik / Yahudilik
Sayfa Sayısı: 200
ISBN: 9789944994675
Boyut: 14 x 0
Kapak: Ciltsiz
Rabbi David Aaron
Rabbi David Aaron
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Mutlu Bir Yaşamın Anahtarı Kısa Özet

    Gerek laik, gerekse dindar Yahudiler, Rabi David Aaron`un Yahudi bir yaşam sürmenin getirebileceği sevincin ne kadar derin olduğunu açıkladığı bu yeni kitabında, kendileri için bir bilgelik ve esin kaynağı bulacaklar. Rabi Aaron, kendisine özgü mizah anlayışı, içtenliği ve coşkusuyla, temel olduğu kadar yanlış da anlaşılan Yahudi uygulamalarını (T-anrı`yla olan ilişkimiz, Tora öğrenimi, dua, emirleri yaşamak, Şabat`ı kutlamak ve kaşer`e bakmak) ele almakta, onların içimizdeki tanrısallığa erişmemiz ve onu dile getirmemiz için bize nasıl yardımcı olduklarını göstermektedir.

    Örneğin Şabat`ı kutlamak, T-anrı`nın imgesine göre yaratılmış olduğumuzu, özgür seçime ve niyete sahip olduğumuzu bize hatırlatır; Tora`yı öğrenmek, iç güzelliğimizi ve zarafetimizi (hen`imizi) açığa çıkarır; Kaşerut kurallarını uygulamak, insan olarak daha duyarlı olmamızı sağlar. Rabi Aaron, günümüzde niçin birçok Yahudi`nin, miraslarından koptuklarını hissettiklerini açıklamakta. Yahudi kökleriyle bağlantılarını kesmiş olan okurları, "manevi yüklerini boşaltmaya" ve Yahudiliğin gerçek ruhunu keşfetmeye davet etmekte. Rabi Aaron bugün en faal ve kolay ulaşılabilir bir Kabala ve Yahudi Bilgeliği öğretmenidir ve bu kitap Yahudi uygulamalarındaki güzel anlamları bulmak için mücadele verenlere sıcak bir davetiyedir.

    Rabi David Aaron, ileriyi gören ve din konusunda eğitim veren bir öğretmendir. Yeruşalayim`de, Tel Aviv`de, New York`ta, Los Angeles`ta, Güney Florida`da ve Güney Afrika`da programlar düzenleyen ve Yahudi yaşamında bir Rönesans sağlama amacı güden uluslararası bir kuruluş olan Isralight`ın (www.isralight.org) kurucusu ve başkanıdır. Rabi Aaron birçok kitabın yazarıdır. Bunların arasında çok satış yapan Endless Light (Sonsuz Işık), Seeing God (T-anrı`yı Görmek), The Secret Life of God (T-anrı`nın Gizli Yaşamı) ve Inviting God In (T-anrı`yı İçeri Davet Etmek) sayılabilir. Kitapları Larry King Live ve E! Entertainment gibi ulusal medyanın ilgisini çekmiştir. Eşi Hana ve çocuklarıyla birlikte Yeruşalayim`de oturmaktadır. Rabi David Aaron, yaşamlarında bir anlam arayışında olan ve Yahudi kökleriyle olumlu bir bağlantı kurmak isteyen birçok Yahudi`nin öğretmeni ve esin kaynağı olmuştur.

Mutlu Bir Yaşamın Anahtarı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.