sadsad x
asdasd

Nöropazarlama Perspektifinden Kokusal Pazarlama

Paradigma Akademi Yayınları

Mehmet Kara

Üretici Liste Fiyatı
95,00 TL
73,15 TL
Nöropazarlama Perspektifinden Kokusal Pazarlama Hakkında Bilgiler
Türü: Pazarlama, Satış, Reklam
Sayfa Sayısı: 142
ISBN: 9786057691187
Boyut: 16 x 24
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2019
Mehmet Kara
Mehmet Kara
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Nöropazarlama Perspektifinden Kokusal Pazarlama Kısa Özet

  Yaşanılan küresel değişimlerle birlikte tüm sektörlerde olduğu gibi pazarlama alanında da evrim niteliğinde değişimler gözlemlenmektedir. Kuşaklar arasında bulunan belirgin farklar satın alma davranışlarında da kendisini göstermektedir.

  Değişen tüketici yapısı ile birlikte pazarlama çevresi değişik stratejiler ve çözümler bulmak için sürekli olarak yenilenebilir pozisyonda kalmaktadır. Geleneksel pazarlama stratejilerinde gözlemlenen eksiklikler, pazarlamacıları tüketicinin bilinçaltı davranışlarını anlamaya yönlendirmişlerdir.

  Tüketici satın alma karar sürecinde karar mekanizmasının anlaşılabilirliği için birden fazla disiplini barındıran nöropazarlama ortaya çıkarılmıştır. Bilişsel psikoloji ve Nöro Bilim ile birlikte pazarlama alanında tüketicilerin bilinçaltı tepkileri anlaşılmaya çalışılmaktadır. Bu satın almaların karar süreçleri incelendiğinde geleneksel yöntemler eksiklikler göstermektedir.

  Tüketiciler neden ihtiyaç fazlası ürün satın alırlar? Sorusunun cevabı ve markaların bu yönde nasıl farkındalık oluşturacakları günümüzde nöropazarlama teknikleri ile analiz edilmeye çalışılmaktadır.

Nöropazarlama Perspektifinden Kokusal Pazarlama Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.