sadsad x
asdasd

Nota Yazım Kuralları ve Türk Müziğinde Nota Yazımı

Müzik Eğitimi Yayınları

Adnan Atalay

Üretici Liste Fiyatı
130,00 TL
84,50 TL
%35 indirim
24 Saatte Kargoda!
3 Adet Stokta
Nota Yazım Kuralları ve Türk Müziğinde Nota Yazımı Hakkında Bilgiler
Türü: Nota Kitapları
Sayfa Sayısı: 240
ISBN: 9786054957651
Boyut: 16 x 24
Kapak: Ciltsiz
Adnan Atalay
Adnan Atalay
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Nota Yazım Kuralları ve Türk Müziğinde Nota Yazımı Kısa Özet

  Uluslararası nota yazım kuralları ve uluslararası nota yazısının Türk müziğinde kullanılışını tüm yönleriyle ele alıp inceleyen bu kitap, alanında Türkiye’de bir ilk, dünyada ise sayılı kitaplardan biri olarak yayınlanmıştır. Uluslararası nota yazım kuralları, nota yazısının yetersiz kaldığı alanlar ve çağdaş müzik yazıları, uluslararası nota yazısının Türk müziğine uygulanmasında karşılaşılan sorunlar, bulunan çözüm yolları, yabancı kökenli nota yazısı kullanmanın neden olduğu algı yanılmaları ve yapılan yanlışlar… Adnan Atalay’ın bilimsel analizleriyle çok çeşitli açılardan ele alınıp ayrıntılı biçimde incelenmiştir.

  Konservatuvarlar, müzik eğitimi bölümleri, müzikoloji bölümleri, GSL ve TMDK için temel kaynak niteliğinde olan bu kitap, nota yazısının inceliklerini öğrenmek isteyenler için de bir başvuru kitabı niteliğindedir. Ülkemizde bir ilk olan bu değerli eseri için Sayın ATALAY’a teşekkürlerimizle. 

  - Prof. Dr. Süleyman Tarman

  *Nota yazısı denilen araç, zaman içinde hareket eden bir sürat dilinin vasıtasıdır; pürüzlü el yazısı üzerinde musiki icrası yürütmek mümkün değildir. Neticede, güzel nota yazmak işi, bir süs ve zevk meselesi olmaktan çıkarak, teknik zaruret olur.* 

  - Mahmut Ragıp Gazimihal

   

Nota Yazım Kuralları ve Türk Müziğinde Nota Yazımı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.