Notos Öykü Dergisi Sayı : 65 Ağustos - Eylül 2017

Notos Öykü Dergisi
15,00 TL
12,60 TL
%16 indirim
Alışveriş Listeme Ekle
Notos Öykü Dergisi Sayı : 65 Ağustos - Eylül 2017 Hakkında Bilgiler
Türü: Edebiyat
Sayfa Sayısı: 144
ISBN: 3990000021548
Boyut: 20 x 0
Kapak: Ciltsiz
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Notos Öykü Dergisi Sayı : 65 Ağustos - Eylül 2017 Kısa Özet

  Şükrü Erbaş: *Şahdamarımız bu coğrafyanın içinde atıyor.*

  Simon Critchley: *Felsefe hayal kırıklığıyla başlar.*

  Eudora Welty: Öykü Yazmak ve Çözümlemek

  Yazarın Fırçası: Rafael Alberti, Fernando del Paso, Dario Fo

  Edebiyatımızın önde gelen dergilerinden Notos, yaptığı bütün yazar dosyalarını kalıcı bir kaynağa dönüştüren anlayışıyla bu sayıda Sevim Burak’a yöneliyor. Sevim Burak bizim edebiyatımızda sıra dışının da dışına çıkmıştı. Yazdıkları öylesine yadırgatıcıydı ki, başlangıçta elbette anlaşılamadı. Bugün anlaşılmasının hâlâ zor olduğunu düşündüğümüz Sevim Burak dosyasında Nilüfer Güngörmüş, Elfe Uluç, Murat Yalçın, Beliz Güçbilmez, Seval Şahin, Bedia Koçakoğlu, Seher Özkök ve Yalçın Tosun’un yazıları yer alıyor.

  Notos’un bu sayısının ilk söyleşisi, okurun yakından izlediği şairlerimizden Şükrü Erbaş ile. Onun şiirleri farklı bir yerden gelip duyarlı yanlarımıza dokunuyor. Sağlam bir yerde duruyor, güçlü bir sözü var. Söyledikleri hep önemli oldu.

  Notos’un ikinci söyleşisi ise Türkçede Sonsuz Talep, Bowie, Ölü Filozoflar Kitabı, Bellek Tiyatrosu kitaplarıyla tanıdığımız İngiliz felsefeci Simon Critchley ile.

  Sibel Oral okunmasını zorunlu gördüğü kitapları Bir Yazarın Seçtikleri bölümünde; Zeynep Kaçar da en çok etkilendiği yazarı nedenleriyle birlikte Notos’a anlatıyor.

  Engin Türkgeldi ve Ezgi Polat kısa sorulara kısa yanıtlarla kendi yazarlık serüvenlerini ve yayımlanan son kitaplarını anlatıyor.

  Notos’un bu sayısında öyküleriyle yer alan yazarlar: Samanta Schweblin, Spencer Holst, Hakan Ergül, Kadri Öztopçu, Arife Kalender, Remzi Karabulut, Özlem Akıncı, Engin Barış Kalkan, Buket Arbatlı, Gökçe Erel.

Notos Öykü Dergisi Sayı : 65 Ağustos - Eylül 2017 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.