Notos Öykü Dergisi Sayı: 82 Eylül - Ekim 2020

Notos Öykü Dergisi
25,00 TL
21,00 TL
%16 indirim
Alışveriş Listeme Ekle
Notos Öykü Dergisi Sayı: 82 Eylül - Ekim 2020 Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 144
ISBN: 3990000099945
Boyut: 20 x 0
Kapak: Ciltsiz
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Notos Öykü Dergisi Sayı: 82 Eylül - Ekim 2020 Kısa Özet

  Oscar wılde
  Sanatçı: Dâhi, Aziz, Nükteci

  • Eugène Ionesco: “Yazar tanım itibariyle ifadeye inanan biridir.”
  • Georges Bataille: Çiçeklerin Dili
  • Alejandro Zambra: Kalabalık
  • Oscar Wilde: Fazla Eğitimlilerin Tedrisi İçin Birkaç İlke, Gençlerin Faydalanması İçin Deyiş ve Felsefeler

  Edebiyatımızın önde gelen dergilerinden Notos, yaptığı bütün yazar dosyalarını kalıcı bir kaynağa dönüştüren anlayışıyla bu sayısında trajik hayatı ve çok yönlü sanatıyla, keskin zekâsı ve tartışmalı şöhretiyle İrlandalı yazar Oscar Wilde’a yöneliyor. Notos’un Oscar Wilde’ı pek çok yönüyle ortaya koyduğu dosyada Jack Goldstein, Elizabeth Reese ve Oğuz Tecimen’in yazarın hayatına panoramik bir bakış sunan yüz maddelik derlemesi; Fatih Özgüven, Armağan Ekici, Jeanette Winterson, Ferit Burak Aydar, Burcu Alkan, Terry Eagleton, Sandra Siegel, Matthew Sturgis’in yazıları; Seda Mit, Onur Aşkın ve Elif Mercan’ın desenleri yer alıyor.

  Notos’un bu sayısında absürd tiyatronun en önemli temsilcilerinden oyun yazarı Eugène Ionesco ile yapılmış bir söyleşi var.
  Bir Yazarın Seçtikleri bölümünde Engin Türkgeldi okuma ve yazma yolculuğunda ufkunu açan kitapları; Mehmet Berk Yaltırık ise en çok etkilendiği yazarı nedenleriyle birlikte Notos’a anlatıyor.

  B. Nihan Eren ve Özcan Yılmaz kısa sorulara kısa yanıtlarla kendi yazarlık serüvenlerini ve yayımlanan son kitaplarını anlatıyor.
  Notos’un bu sayısında öyküleriyle yer alan yazarlar: Langston Hughes, Haydar Ergülen, Kadire Bozkurt, B. Nihan Eren, Roni Margulies, Nurhan Şahinkaya, Özdemir Toprak, Çağdaş Küçük, Ayla Burçin Kahraman.

Notos Öykü Dergisi Sayı: 82 Eylül - Ekim 2020 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.