sadsad x
asdasd

Osmanlı Şairlerinin Divanlarında Fetihler - Zaferler

Kitabevi Yayınları

Fatih Sona

Üretici Liste Fiyatı
180,00 TL
129,60 TL
Osmanlı Şairlerinin Divanlarında Fetihler - Zaferler Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma - İnceleme
Sayfa Sayısı: 242
ISBN: 9786057819123
Boyut: 16 x 24
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2019
Fatih Sona
Fatih Sona
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Osmanlı Şairlerinin Divanlarında Fetihler - Zaferler Kısa Özet

    Klasik Türk edebiyatı geniş bir coğrafyada, uzun bir zaman diliminde etkisini göstermiştir. Bu edebiyat aynı konular üzerinde durmamış, farklı konuları şiirlerinde işletmiştir. Klasik Türk edebiyatı şairleri toplumsal hayattan kopmamışlar, kendi kültürlerini şiirlerinde yansıtmışlardır.

    On sekizinci yüzyıl edebiyatı önceki asırlarda oluşan zevk anlayışları biçiminde gelişme göstermekle birlikte çok daha renkli ve zengin bir görünümdedir. Bu dönem şairlerinde yenilik arzusu bulunmaktadır. Yeni, farklı benzetmeler, alışılmadık mazmunlar divanlarda yer almaya başlamıştır.

    Klasik Türk edebiyatı şairleri bütün konulara yer verdikleri gibi tarihi konulara da şiirlerinde yer vermişlerdir. Osmanlı, Devlet,, gerileme devrinden itibaren mağlubiyetler yaşamasına rağmen zaferler de kazanmıştır. On sekizinci yüzyıl büsbütün mağlubiyetler yüzyılı değildir. Şairler de bu olaylara duyarsız kalmamışlar; fetihleri, zaferleri, savaşları şiirlerinde işlemişlerdir. Eserde dönemin şairlerinin divanları taranarak onların bu seferleri nasıl işledikleri gösterilmeye çalışmıştır.

Osmanlı Şairlerinin Divanlarında Fetihler - Zaferler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.