sadsad x
asdasd

Osmanlı`dan Günümüze Alman Gizli Servisi

Kripto Basım Yayın

Celalettin Yavuz

Üretici Liste Fiyatı
13,89 TL
7,92 TL
%43 indirim
Osmanlı`dan Günümüze Alman Gizli Servisi Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma - İnceleme
Sayfa Sayısı: 287
ISBN: 9786054991396
Boyut: 14 x 21
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Celalettin Yavuz
Celalettin Yavuz
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Osmanlı`dan Günümüze Alman Gizli Servisi Kısa Özet

  Almanya hem I. Dünya Harbi, hem de II. Dünya Harbi öncesinde ve sonrasında geleneksel Alman istihbarat faaliyetlerini ve propaganda çalışmalarını Osmanlı`da ve Türkiye`de yoğun olarak gerçekleştirmiştir. Yani Alman gizli istihbaratı 100 yılı aşkın bir süredir Türk topraklarında ve çevresinde adeta cirit atmaktadır.

  2002`deki Necip Hablemitoğlu cinayetinden sonra Türkiye`de Alman gizli istihbaratı sıkça tartışılmaya başlamıştır. Alman Vakıflarının Türkiye`de bir taraftan "insan hakları", diğer taraftan çevre konusunda insanları "ayartmaya" çalıştıkları iddialarının yanı sıra marjinal terör örgütlerinin de Türkiye`de ki bazı eylemlerinde ve Gezi Parkı olaylarında Alman İstihbaratı çoğu zaman zan altında kalmıştır. Dahası da var. Almanya`da Türkleri hedef alan Neonazi yapılanmaların "Dönerci Cinayetleri" ve cinayetlerde Alman iç istihbaratının kasıtlı ihmal iddiaları hâlâ tartışılmaktadır.

  2014`te ise Alman Gizli İstihbaratı BND`nin Türkiye`yi dinlediği duyuldu. Önce "Türkiye nükleer silah üretiyor!" iddiası ortaya atıldı. Daha sonra da ABD istihbarat görevlisiyken kaçan Snowden`in belgeleri Türkiye`de "Alman Telekulağı"nı ifşa etti.

  Bu kitap, kurmay subaylığı sırasında Almanya`da Deniz Ataşeliği yapan Prof. Dr. Celalettin Yavuz tarafından tarihî gelişimi içerisinde Alman istihbarat örgütlerinin felsefesini, önemli şahsiyetlerini, propaganda sistemini ve istihbarat örgütlerinin tarihte ve günümüzdeki Türk coğrafyası/yakın coğrafyalardaki faaliyetlerini anlamak ve aydınlatmak amacıyla kaleme alınmıştır.

Osmanlı`dan Günümüze Alman Gizli Servisi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.