sadsad x
asdasd

PKK Terörü Neden Bitmedi Nasıl Biter?

Kripto Basım Yayın

Ümit Özdağ

Üretici Liste Fiyatı
29,00 TL
16,53 TL
%43 indirim
PKK Terörü Neden Bitmedi Nasıl Biter? Hakkında Bilgiler
Türü: Azınlıklar, Etnik Sorunlar
Sayfa Sayısı: 304
ISBN: 9786054125067
Boyut: 14 x 21
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2019
Ümit Özdağ
Ümit Özdağ
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • PKK Terörü Neden Bitmedi Nasıl Biter? Kısa Özet

  *Prof. Dr. Ümit Özdağ, ülkemizin en önde gelen stratejistidir. Türkiye’nin en önemli strateji enstitülerinin kuruculuğunu ve yöneticiliğini yapmıştır. Çalışmalarında vatanseverlikle bilimselliği buluşturan Prof. Özdağ, bundan önce de etnik bölücülük ve PKK terörü konusunda çok önemli ve değerli eserler vermiştir.

  Köşe yazılarımda çalışmalarından geniş ölçüde yararlandığım Prof. Özdağ, ‘PKK Terörü Neden Bitmedi? Nasıl Biter?’ isimli bu son eserinde, Türkiye’nin etnik dokusundan, kimlik tartışmalarına kadar etnik bölücülük ve terörle ilgili her konuyu, dünyadaki ve Türkiye’deki son gelişmeleri de değerlendirerek objektif ve bilimsel şekilde tahlil ediyor. Daha da önemlisi, sorunun çözümlenebilmesi için yapılması gerekenleri tek tek sıralıyor.

  Bize kalırsa, ‘Terörle Mücadele Yüksek Kurulu’nun ayrı bir inceleme yapmasına ve plan hazırlamasına gerek yok. Prof. Özdağ’ın bu eserini esas rapor ve uygulama programı olarak kabul etmesi yeterli olacaktır.

  Eseri herkese, özellikle de Türkiye’yi yönetme sorumluluğu taşıyanlara tavsiye ediyorum.*

  Hasan Celal Güzeş / Radikal Gazetesi

   *Net ve keskin çizgiler*

  Hani olanı-biteni beyaz bir perdede izlersiniz de, görüntüler hep flu kalır... Bağlantıları kurmakta zorlanırsınız. Kafanız karışır. Kürt Sorunu, genelde hep böyle yansır. Yansıtılır.

  Hani vücudunuzda bir rahatsızlık hissedersiniz... Ateşiniz yükselir. Hasta olduğunuzun farkındasınızdır ama, raporlar birbirini tutmaz. Kürt Sorunu, ana gövdeyi elden ayaktan düşürmeye yönelik böyle bir mikroptur. Teşhisler, çelişkilidir. Aspirinle kanser tedavisi tavsiyesi gibidir.

  Bunca yıldır ilk kez bu sorun’u tam olarak açan bir çalışma ile karşılaştım. Prof. Dr. Ümit Özdağ’ın *PKK Terörü / Neden Bitmedi, Nasıl Biter?* çalışması, bu konuda çok önemli bir ilk’tir.

  Gerçeği arayan bir bilim adamı kimliğine yakışır değerdedir. Biyolojik nitelikli etnik milliyetçiliğin çıkışı, gelişimi ve hedefleri ile ilgili tüm sorulara cevap vermektedir.

  İlgilenenler için vazgeçilmez bir başucu kaynak çalışmasıdır.

  Halit Kakınç / Akşam Gazetesi

   *Bir ayağı ta Çaldıran Savaşı’na kadar dayanan, Doğu’daki bölücü eylemlerin sebeplerini bilimsel biçimde tahlil etmeden; PKK sorununu halletmek mümkün değildir. Bu alanda gerçek bir uzman olan Prof. Ümit Özdağ’ın bu çalışmasının önemli bir boşluğu dolduracağını tahmin ediyorum. Kısa bir süre önce okuduğum *İstihbarat Teorisi* isimli kitabından sonra bu eseri de benim için bir başucu kaynağı oldu.*

  Rıza Zelyut / Güneş Gazetesi

PKK Terörü Neden Bitmedi Nasıl Biter? Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.