sadsad x
asdasd
Üretici Liste Fiyatı
29,00 TL
21,17 TL
%27 indirim
Savaş Lordları Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 104
ISBN: 9786057610058
Boyut: 14 x 20
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2020
Harunhan Remzi Öztürk
Harunhan Remzi Öztürk
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Savaş Lordları Kısa Özet

  Köklerini öğrenmek isteyenler için, küçük bir cep kitabı niteliğinde tasarlanan bu eser, "Çeçen Tarihi” ‘nin kronolojik bir özetini içeriyor. Çeçen tarihini geniş ve kapsamlı bir şekilde öğrenmek isteyenlere; Tarık Cemal Kutlu’nun, "Çeçen Direniş Tarihi” adlı eserini ve Seyit Tuğrul’un, "Kafkasya Halkları” adlı eserini okumaları tavsiye ediliyor.

  Bu eserle, birbirini tanımayan, temelde birbirinden kopuk olan Kafkas kökenli aydınların; ortak bir paydada buluşturulabilmesi hedefleniyor.

  Bu eser, yazarın yaşamından kıssalar sunarken, farklı düşüncede ve farklı ideolojide olan Çeçenlerin, bir araya gelerek "birlik” için mozaikler oluşturabilecekleri umudunu taşıyor.

  Bu eser, farklı alanlarda, farklı boyutlarda yeni eserler yaratılabilmesi için; sağduyu içinde eleştiri, birleştirici, yapıcı önerilerle katkı bekliyor.

  Bu eserdeki şiirler kaleme alınırken, bir şiir yazma eylemine gidilmedi. Her bir şiir gecenin ilerleyen bir saatinde yazarın uykusunu kaçırarak kendisini yazdırdı.

  Yazar bir gün ata yurdundaki üniversitelerde "Savaşın Lordları” yerine "Barışın Elçileri” yetişeceği umudunu taşıyor.

  Bu eserde, "Çeçen Tarihi” ‘nin kronolojik özeti; alışılmışın dışına çıkılarak okuyucuya "bir dedenin torununa anlattığı” hikâye anlatımında sunuldu.

  Bu eserde, okuyucuya üç de makale sunuldu. Eserin kısa ve özlü olması düşünülerek, saygı adına iz bırakanların bazılarına yer verildi.

Savaş Lordları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.