Seneca İle Kahvaltı Hakkında Bilgiler
Türü: Kişisel Gelişim
Sayfa Sayısı: 280
ISBN: 9786057388940
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
David Fideler
David Fideler
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Seneca İle Kahvaltı Kısa Özet

  Zihin kendini iyileştirmektense, kendini eğlendirmeyi tercih eder, felsefeyi gerçekten bir tedaviyken bir oyalanmaya dönüştürür.
   
  Roma İmparatorluğu’nun en etkili felsefesi olan Stoacılık, öngörülemeyen bir dünya karşısında, karakterimizi güçlendirmek için canlandırıcı ve halen geçerliliğini koruyan etkili yollar sunar. Stoa geleneğinin en yetenekli ve insancıl yazarı olarak geniş çapta tanınan Seneca, özgürlük ve bizim için anlamlı olan bir amaçla yaşamayı öğretiyor.
  Yakın bir arkadaşına yazdığı yüzden fazla mektubu içeren en kalıcı çalışması, zorluklarla nasıl başa çıkılacağının yol haritasını, “keder, kaygı ve öfkenin üstesinden nasıl gelineceği, aksiliklerin nasıl büyüme fırsatlarına dönüştürüleceği ve arkadaşlığın gerçek doğasını tanımanın hayatımıza katacağı zenginliklerin neler olduğu” sorularına derin bir öngörü ile verdiği zamansız cevaplarıyla çiziyor.
  Seneca ile Kahvaltı kitabında filozof David Fideler, Seneca’nın eserlerini, hayatın içinden pratiklerle inceliyor ve fikirlerini aşırı basitleştirmeden kaçınarak, anlaşılır bir şekilde açıklıyor. Stoacı felsefenin izinde, günlük ritüellerin keyifli yanlarını keşfettiğinizde, hayatınızın nasıl değiştiğine inanamayacaksınız.

Seneca İle Kahvaltı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.