sadsad x
asdasd
Üretici Liste Fiyatı
85,00 TL
56,95 TL
Siyaset Sanatı - Nushatü`s-Selatin Hakkında Bilgiler
Türü: Siyaset Bilimi
Sayfa Sayısı: 840
ISBN: 9786055166984
Boyut: 15 x 23
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2015
Gelibolulu Mustafa Ali
Gelibolulu Mustafa Ali
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Siyaset Sanatı - Nushatü`s-Selatin Kısa Özet

    16. yüzyıl Osmanlı Dönemi`nin en kudretli kalemlerinden, sanattan, tarihe, edebiyattan, tasavvufa değin geniş bir perspektife sahip birçok eserin sahibi Gelibolulu Mustafa Ali`nin Nushatü`s-Selâtin`i 1581`de III. Murat döneminde yazılmış bir eser. Mustafa Ali, bizzat gözlem ve izlenimlerine dayanarak kaleme aldığı bu eserinde, yönetim, askerlik, ekonomi, insan ilişkileri, çalışma hayatı, hüner sahipleri ve sanata dair bilgiler vermekte, 16. yüzyıl Osmanlı toplumu ve yönetiminin bir portresini çizmekte.

    Nushatü`s-Selatin, Alî`nin sanatçı ve entelektüel donanımını, yetkinliğini gösteren ve bir dönemi bütün yönleriyle bir bütün hâlinde kayda geçiren kültür ve medeniyet dünyamızın başyapıtlarından biri.

    Eser, sırf seçilmişlere/siyaset erbabına değil her türden yöneticiye uygulamalarında izlemeleri gereken yol ve yöntemlere ilişkin ufuk açıcı perspektifler sunmakta. Yönetimde "olan" ve "olması gereken" ayrımını devrinden verdiği örneklerle dile getiren Mustafa Ali`nin düşünceleri bütün güncelliğiyle günümüz yönetim anlayışına tutulan bir tecrübeler hazinesi. Siyasete eşlik etmesi gereken düşünceleri Âlî, sanatçı bir kimliğe sahip aydın olarak üstün bir duyarlıkla ortaya koyuyor.

Siyaset Sanatı - Nushatü`s-Selatin Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.