sadsad x
asdasd
Tarihe Yön Veren 100 Kadın Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma - İnceleme
Sayfa Sayısı: 408
ISBN: 9789753141352
Boyut: 26 x 26
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2021
Kolektif
Kolektif
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tarihe Yön Veren 100 Kadın Kısa Özet

  Kadınlar vardır… Kadınlar dayanıklıdır, yaratıcıdır, vericidir.

  Tarihten bugüne kadınlar, bin bir türlü zorlukla karşılaştıkları halde dirayet göstermiş, dik durmuş ve olağanüstü işler başarabilmişlerdir.

  Bu eserde yer alan *Tarihe Yön Veren 100 Kadın*ın ortak özelliği de hepsinin *dirayetli* ve *yürekli* oluşudur. Herkesten farklı olmak büyük cesaret ister, hedefe kilitlenmek ister, yoğun bir çalışma ister, geniş bir hayal gücüne sımsıkı sarılabilmek ister; sessiz sedasız, hiçbir engel tanımadan ilerleme azmi ister... Osmanlı Sarayı’nda; Harem’den Macar Kralı’na mektup yazan Hürrem Sultan gibi, İsa’nın annesi Meryem gibi, savaş pilotu Sabiha Gökçen gibi, moda dünyasında fırtınalar estiren Coco Chanel gibi, eline balta alıp düşmana saldıran Nene Hatun gibi onlarca kadın topluma yol göstermiş, onları yönlendirmiş ve cesaretlendirmişler...

  Bu kadınlar bize, topluma yön verecek işler yapmak için; belirli bir alandan, çevreden veya statüden olmanın gerekli olmadığını gösteriyor. Bu olağanüstü insanların yaşam öyküleri, sonuç alıncaya dek çalışma azminin eksilmemesinin önemini anlatıyor, sonuca ulaşmak için hedefe odaklanmanın şart olduğunu kanıtlıyor.

  *Tarih Yön Veren 100 Kadın*ın yaşam öyküsünün daha iyi ve daha insanca yaşamak için yol gösterici olmasını diliyorum.

  - Prof. Dr. Nurhan Atasoy

Tarihe Yön Veren 100 Kadın Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.