sadsad x
asdasd
Tarihe Yön Veren 100 Komutan Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma - İnceleme
Sayfa Sayısı: 365
ISBN: 9789753140867
Boyut: 26 x 26
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2018
Fırat Karadeniz
Fırat Karadeniz
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tarihe Yön Veren 100 Komutan Kısa Özet

  “Savaş, politikanın başka araçlarla devamından başka bir şey değildir.”

  - Carl von Clausewitz

  Savaşlar, kendi başlarına, dünya tarihini değiştiren olaylardır; imparatorluklar kurulur ya da yıkılır, yeni sınırlar çizilir ya da yeni topraklar keşfedilip ele geçirilir…

  Tarihin başından beri insanoğlu, kendi arasındaki sorunları şiddet ile çözmeye meyillidir. Carl von Clausewitz’in “Savaş, politikanın başka araçlarla devamından başka bir şey değildir” deyişi ya da ünlü Fransız filozof Michel Foucault’un bu sözü ters çevirip, “Politika, savaşın başka araçlarla devamından başka bir şey değildir” demesi bundandır.

  Dünyayı şekillendiren olaylar savaşlarsa savaşların kaderini çizenler de o savaşların komutanlarıdır. Bu kitap, M.Ö. 1300’lü yıllardan başlayarak, tarihin yönünü değiştiren büyük savaşçıların hayat hikayelerini bir araya getiriyor. Kitapta yer verdiğimiz 100 komutan hakkında cilt cilt kitap yazılabilir, yazılmıştır da… Ancak bu eserde bu komutanların verdiği hayat mücadelesinin özünü, savaş alanlarında tarihi değiştiren taktik ve stratejilerini, uluslarının kaderini değiştirmek için yaptıkları ittifakları kronolojik bir sıralamayla okuyacaksınız. Bu kitap, belki de, tarihe olan merakınızı canlandıracak, yeni okumalar için zihninizde kapılar açacaktır.

Tarihe Yön Veren 100 Komutan Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.