sadsad x
asdasd

Tarihin Tarihi Kürtlerde Tarih Tarihte Kadın

Peri Yayınları

Kemal Mazhar Ahmed

Üretici Liste Fiyatı
50,00 TL
33,50 TL
%33 indirim
Tarihin Tarihi Kürtlerde Tarih Tarihte Kadın Hakkında Bilgiler
Türü: Azınlıklar, Etnik Sorunlar
Sayfa Sayısı: 245
ISBN: 9789758245007
Boyut: 14 x 20
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 1997
Kemal Mazhar Ahmed
Kemal Mazhar Ahmed
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Tarihin Tarihi Kürtlerde Tarih Tarihte Kadın Kısa Özet

    Elinizdeki kitap, bu coğrafyadaki tartışmalara kaynaklık edeceğine inandığımız, Dr. Kemal Mazhar Ahmed`in akademik çalışmalarındandır. Eser, `Tarih`, `Tarihte Kadın`, ve `Kürt Bibliyografyası` olmak üzere üç çalışmanın tekleştirilmiş halidir. Ortadoğu ve dünya çapında her kesimin ilgilenmeden edemediği; petrol, su ve bir çok zenginliği bağrında taşıyan Kürt coğrafyası, bir o kadar da ağır sorunlara sahip. Zira tarihin ele alınması konusunda, henüz metedoloji sorunlarının tartışıldığı bir süreçteyiz. Bunları sağlıklı çözümlemek için, diyalektik ve tarihi materyalist yöntem şart. Kitap, bu açıdan da önemli bir boşluğu doldurabilecek nitelikte.

    Ülke-halk olarak dağınık ve yaratılan iç bölünmeye rağmen, ortak kültürel, tarihi değer ve araştırmaların karşılıklı ortaya çıkarılmasının önemi tartışma götürmez. Kitap okunduğunda geniş bir bibliyografya ile karşılaşacaksınız. Ancak bu araştırmaların sınırları tam olarak aştığı söylenemez. Farklı yer ve dillerde ki Kürt araştırmalarının yayımlanması; birlik, demokrasi, özgüven ve bağımsızlık fikrini besler. Ülkemiz sorunsalının önemi sınırları aşmıştır. Çözümü de Ortadoğu halklarının ilerlemesinde anahtar, dünya siyasal-sosyal gelişimindeki etkisi ise büyük olacaktır.

    Ayrıca; cinsler arası eşitsizliğin tarihi ve kadının tarihte rolü ayrı bir ünite olarak bu kitapta ele alınmıştır. Kitap tüm tartışmalı ve zor sorulara, analizci yanıtlar bulmanızda yardımcı olacaktır...

Tarihin Tarihi Kürtlerde Tarih Tarihte Kadın Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.