sadsad x
asdasd
Üretici Liste Fiyatı
60,00 TL
46,80 TL
%22 indirim
Genellikle 2-3 gün içinde kargoya verilir
Theographia`nın Esasları Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 560
ISBN: 9789757352204
Boyut: 15 x 22
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2009
Yalçın Koç
Yalçın Koç
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Theographia`nın Esasları Kısa Özet

  1950 senesinde doğdu. Tokat`lıdır.

  1973`de, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü`nden mezun oldu. 1974`de, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü Sistematik Felsefe ve Mantık Kürsüsü`nde doktora çalışmasına başladı. Burada " Doğa`nın Kuvantum Mekaniksel Betimlemesi ve Ölme Sorunu " başlıklı tez ile, 1978` de, " felsefe doktoru " ünvanını kazandı.

  1989-93 senelerinde, uluslararası teorik fizik çevrelerinde, kuvantum kuramının genişletilmesini imkansız kıldığı kabul gören " Bell eşitsizlikleri " nin evrensel olmadığını gösterdi; kuvantum mekaniğinin genişletilmesi yönünde bazı imkanlar ve bazı yeni sınırlandırmalar içeren teoremler ispat etti ve bunları makaleler halinde yurtdışında yayınlandı.

  "Eflatun", "Kant", "Frege" ve "Freud" uzmanlık alanlarıdır. Bu konularda çok sayıda yüksek lisans ve doktora öğrencisi yetiştirdi. Birçok öğrencisi, yurtiçinde ve yurtdışında akademik görevler yürütmektedir.
  1974-1975 senesinde, bir ortaokulda aritmetik öğretmenliği yaptı. 1976 senesinde Orta Doğu Teknik Üniversitesi` nde, öğretim asistanı olarak başladığı akademik görevine, 1977 `den itibaren Boğaziçi Üniversitesi Beşeri Bilimler Bölümü ve Felsefe Bölümü`nde devam etti. Felsefe Bölümü Başkanlığı, Fen- Edebiyat Fakültesi dekanlığı ve Sosyal Bilimler Enstitüsü müdürlüğü görevlerini yürüttü. Princeton Üniversitesi Felsefe Bölümü, Pittsburgh Üniversitesi Bilim Felsefesi Merkezi, Boston Üniversitesi Bilim Felsefesi Merkezi ve Trieste Uluslararası Teorik Fizik Merkezi`nde çalışmalarda bulundu.

  1998 senesinde, Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümü`nden emekli oldu.

Theographia`nın Esasları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.