sadsad x
asdasd
Üretici Liste Fiyatı
220,00 TL
202,40 TL
%8 indirim
Genellikle 3-4 gün içinde kargoya verilir
Ticaret Hukuku Uygulamaları Hakkında Bilgiler
Türü: Ticaret Hukuku
Sayfa Sayısı: 520
ISBN: 9789750247767
Boyut: 16 x 24
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2018
Murat Alışkan
Murat Alışkan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Ticaret Hukuku Uygulamaları Kısa Özet

  Bu kitap, esas itibariyle Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ticaret Hukuku Anabilim Dalı öğretim üyesi ve araştırma görevlilerinin eseridir.
   
  Uygulamaya yönelik her çalışma önemli ve kıymetlidir.
   
  Sistematik de olsa sırf teorik bilgi öğretilmesi, hukuk eğitimi için gereklidir; fakat yetmez. Gerçekten, hukuki sorunları tespit ve çözme yeteneğinin geliştirmesi son derece önemli bir meseledir. Söz konusu yeteneğin geliştirilmesi, çok sayıda örnek görmek ve hukuki sorun çözmekle olur. Eserimiz; öncelikle, hukuk öğrencilerine bu açıdan yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır; geniş kapsamlı ve günceldir.
   
  Ticaret hukukunun alanlarına yaygın ve güncel mevzuata göre, çözümlü olaylar, karar incelemeleri yanında; öğrencilerin de araştırma ve çalışmasını gerektiren çözülecek olaylar ile güncel Yargıtay kararlarına yer verilmiştir.
   
  Olayların ve yanıtların hazırlanması ile kararların seçiminde, güncel ve tartışmalı konular özellikle dikkate alınmış; bunlar hakkında değerlendirmelerde bulunulmuş ve görüşler ortaya konulmuştur. Anılan nitelikleri itibarıyla kitabın, amaçladığımız gibi, başta öğrencilerimiz olmak üzere diğer hukukçulara, özellikle uygulamacılara da faydalı olacağı fikrindeyiz.
   
  Konu Başlıkları
  Ticari İşletme Hukuku
  Şirketler Hukuku
  Kıymetli Evrak Hukuku
  Sigorta Hukuku
  Fikri ve Sınai Mülkiyet Hukuku

Ticaret Hukuku Uygulamaları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.