Tıp ve Sağlık - Arapça Resimli Kelime Kartları

Emin Yayınları

Hüseyin Günday

20,00 TL
16,00 TL
%20 indirim
Alışveriş Listeme Ekle
Tıp ve Sağlık - Arapça Resimli Kelime Kartları Hakkında Bilgiler
Türü: Oyun Kitapları
Sayfa Sayısı: 144
ISBN: 9786059464376
Boyut: 6.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Hüseyin Günday
Hüseyin Günday
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tıp ve Sağlık - Arapça Resimli Kelime Kartları Kısa Özet

  Bir kelimenin anlamını sözlükten yararlanarak ya da metindeki bağlamından hareketle tahmin ederek öğrenmeye çalışmak hiç eskimeyen iki klasik öğrenme tekniğidir. Ancak bunlardan ilki bol zaman harcamayı gerektirirken ikincisinde yanlış tahminde bulunma riski her zaman vardır. Bu yüzden bir dile ait söz hazinesini (vokabüler) zenginleştirmek için dil öğretimi alanında çalışan uzmanlar her geçen gün yeni ve etkin bir teknik arayışı ile karşımıza çıkmaktadır. Son yıllarda bu maksatla geliştirilen önemli bir teknik tüm dünyada kabul görmüşe benzemektedir. Bu da, belirli kategorilere ait söz dağarcıklarının, onları güçlü biçimde çağrıştıracak olan resimlerle ilişkilendirilerek flaş kart (hatırlatıcı kart) formatı ile sunumu esasına dayanmaktadır.
  İşte, elinizdeki kelime kartları (flaş kartlar), tüm dünyada kabul gören bu tekniğe paralel olarak, Arapça`ya ilgi duyan herkese, en temel kelime ve kavramları belirli kategoriler altında ve eğlenceli bir yöntemle sunarak öğretmeyi hedeflemektedir. Bilhassa, küçük yaştaki meraklıların onu bir oyun ve eğlence imkânına getirebilmeleri için kartlarda ayrıca numaralama da yapılmıştır.
  Bilimsel olarak, resim ile sözcük arasında yetişkinlere oranla çok daha hızlı ilişki kurdukları ispatlanan çocuklar için zevkli bir meşgale haline gelmesi için resimlerin olabildiğince
  Arapça flaş kartlardan birkaç biçimde yararlanılabilir. Şüphesiz en etkin çalışma yöntemi, önce kartın kırmızı kenarlıklı ön yüzündeki hayvanı tanıyıp Arapça karşılığını söylemeye çalışmak, şayet bu kelime bilinmiyor veya hatırlanamıyorsa o zaman kartın arkası çevrilerek ilgili kelimeyi görmek şeklindedir.
  Bu arada, (جـ) harfi ile kelimelerin cemisine yani çoğullarına da işaret edilmiştir.
  Sevimli imaj ve karakterlerle

Tıp ve Sağlık - Arapça Resimli Kelime Kartları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.