sadsad x
asdasd

Töre’nin Türk’ü Türk’ün Müslümanlığı

Kırmızılar

Sait Başer

Üretici Liste Fiyatı
60,00 TL
40,80 TL
%32 indirim
24 Saatte Kargoda!
6 Adet Stokta
Töre’nin Türk’ü Türk’ün Müslümanlığı Hakkında Bilgiler
Türü: Türk Tarihi Araştırmaları
Sayfa Sayısı: 390
ISBN: 9786050605501
Boyut: 14 x 21
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2020
Sait Başer
Sait Başer
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Töre’nin Türk’ü Türk’ün Müslümanlığı Kısa Özet

  Türkler, İslâm dîni ile tanıştıktan sonra sonra, bir anlamda îman tazelemiş oldular ve o güne değin uğrunda her türlü meşru çabayı ortaya koydukları Yüce Dileklerini ve Değerlerini -îman tâzelemenin tabiî bir sonucu olarak- “İslâmî deyimlerle” ifâde etmeye başladılar.
  …..
  Türk Müslümanlığı konusu; siyâsî tarih, medeniyet tarihi, dinler tarihi, eğitim tarihi, müesseseler tarihi, düşünce tarihi, sanat tarihi, sosyoloji, iktisat tarihi, sosyal psikoloji, mezhepler tarihi, tarikatler tarihi, kelam, fıkıh, tefsir, tasavvuf, tasavvuf tarihi, felsefe, hermenonik, anlama ve beynin fonksiyonları, değerler dünyası, değerlerin yeniden inşası gibi alanlarda bize yepyeni perspektifler, farkındalıklar, yeniden inşa imkânları vermektedir. Siyâset bilimi dahi bu ana güzergâha bağlı bir gelişme imkânına kavuşmaktadır.
  …….
  Temelleri tarihin ilk çağlarından bu tarafa müstesna devlet adamları, âlimler, ârifler, fâzıllar tarafından atılmış ve geliştirilmiş olan Türk Düşüncesinin, Türk Müslümanlığı’nın ahenkdâr biçimde, bugünün problemlerini çözecek şekilde, bilimle, felsefeyle, sanatla ihyâsı ve inşâsı, günümüzün ve yakın geleceğin Türkleri için, Yüce Tanrıya, atalarına, tarihe ve insanlığa karşı vicdânî bir zorunluluktur.

  Kırmızılar hareketi olarak Türk Müslümanlığı konusunda yaklaşık 40 yıldır fikrî mesai yapan Sait Başer’le yaptığımız nehir söyleşiyi takdim ediyoruz.

Töre’nin Türk’ü Türk’ün Müslümanlığı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.