sadsad x
asdasd

Türk Ceza Hukukunda Göçmen Kaçakçılığı Suçu

Adalet Yayınevi

Ahmet Özdemir

Üretici Liste Fiyatı
170,00 TL
147,90 TL
Genellikle 7-8 gün içinde kargoya verilir
Türk Ceza Hukukunda Göçmen Kaçakçılığı Suçu Hakkında Bilgiler
Türü: Hukuk Üzerine
Sayfa Sayısı: 213
ISBN: 9786053009375
Boyut: 16 x 24
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2020
Ahmet Özdemir
Ahmet Özdemir
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Türk Ceza Hukukunda Göçmen Kaçakçılığı Suçu Kısa Özet

  Bu kitap; Ahmet Özdemir tarafından yazılmış ve 02.07.2018 tarihinde jüri tarafında oybirliği ile yeterli kabul edilmiş olan “Türk Ceza Hukukunda Göçmen Kaçakçılığı Suçu” isimli yüksek lisans tezi esas alınarak meydana getirilmiştir.

  Göç olgusu, tarihin her döneminde her toplumda rastlanan ulusal ve uluslararası bir sorundur. Ekonomik, siyasi, sosyal, dini ve beşeri birçok nedeni bulunan göç olgusunun küreselleşme ile birlikte dünya çapında artması, beraberinde göçmen kaçakçılığı suçunun da daha organize bir şekilde işlenerek artmasına neden olmaktadır. Elinizdeki bu kitapta, göçmen kaçakçılığı suçunun kavramsal boyutu, tarihi gelişimi, benzer kurumlarla ilişkisi, Türk Ceza Kanunu’nda düzenlenmiş olan suç tipinin bütün unsurları detaylı bir şekilde incelenmiştir. Ahmet Özdemir, göçmen kaçakçılığı suçu konusunda ulusal ve uluslararası mevzuatı ve metinleri detaylı bir şekilde incelemiş, bu suç ile ilgili tartışmalar konusunda görüşlerini bilimsel bir üslupla çekinmeden ifade etmiştir.

  Muhakkak bu çalışma “göçmen kaçakçılığı suçu” ile ilgili ilk çalışma değildir ve son çalışma da olmayacaktır. Hukuk, yaşadığımız toplumun gelişimi, değişimi ile birlikte ilerlemekte ve hukuka ait tüm müesseseler bu değişimden, gelişimden etkilenmektedir. Geçmişte hukukun somut bir alanında çalışan bilim adamları olduğu gibi, gelecekte de başka bilim adamları aynı konularda çalışacaklardır. Sosyal bilimler kapsamında yer alan hukuk ile ilgili bilimsel çalışmaların hedefi, büyük farklılıklar yaratmak değil, hedef hukukun gelişimini, değişimini insanlara aktarmak, var olanı imkân ölçüsünde bir adım öteye taşımaktır. Bu kapsamda elinizdeki bu kitabın anılan hedefe ulaştığı inancı içerisindeyim. Bilim adamları muhakkak çalışmaları ile anılır ve iz bırakırlar.

   

Türk Ceza Hukukunda Göçmen Kaçakçılığı Suçu Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.