sadsad x
asdasd

Türk Devlet Geleneğinde Milli İstihbarat

Kripto Basım Yayın

Bora İyiat

Üretici Liste Fiyatı
50,00 TL
28,50 TL
%43 indirim
Türk Devlet Geleneğinde Milli İstihbarat Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma - İnceleme
Sayfa Sayısı: 224
ISBN: 9786057908247
Boyut: 14 x 21
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2020
Bora İyiat
Bora İyiat
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Türk Devlet Geleneğinde Milli İstihbarat Kısa Özet

    Büyük devlet olabilmenin şartlarından birisi de devletin varlığına yönelik gözle görülemeyen, gizli ve derinden hareket eden tehditlere karşı önceden haberdar olabilmektir. Bunun önemini kav-rayan devletler, sahip oldukları savunma refleksleriyle gerekli müdahaleyi yaparak tehdidi ortadan kaldırırlar. Bu refleksleri besleyen ana damar, her şeyden haber almaya bağlı gelişen bilginin iş-lenmesidir. Bilgi ne kadar doğru işlenirse devlet kendi varlığını o kadar güçlü hisseder. Haber alma ekseninde bilginin doğru yöntemlerle işlenmesine önem veren devletler, tarihin her döneminde güçlü istihbarat teşkilatlarına sahip olmuşlardır.

    İşte bu kitap, 2500 yıllık devlet geleneğine sahip olan Türklerin, kurdukları ilk devletlerden gü-nümüze, *millî istihbarat* olgusunu nasıl geliştirdiklerini, istihbaratı toplamak, değerlendirmek ve neticelendirmek adına hangi yöntemleri kullandıklarını tarihsel süreçte ele almaktadır.

    Türk devlet geleneğinden doğan istihbarat yapısının gelişimine yakından bakan bu çalışma, Türk istihbarat sistemine ilgi duyan herkese nereden başlanacağına dair ipuçları vermektedir.

Türk Devlet Geleneğinde Milli İstihbarat Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.