Türk Dış Politikası Yıllığı - 2010

Seta Yayınları

Burhanettin Duran

60,00 TL
49,20 TL
%18 indirim
Alışveriş Listeme Ekle
Türk Dış Politikası Yıllığı - 2010 Hakkında Bilgiler
Türü: Türkiye Siyaseti ve Politikası
Sayfa Sayısı: 662
ISBN: 9786054023127
Boyut: 14 x 0
Kapak: Ciltsiz
Burhanettin Duran
Burhanettin Duran
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Türk Dış Politikası Yıllığı - 2010 Kısa Özet

    Son on yılda Türk dış politikasında yaşanan aktivizm ve çokboyutluluk hem de Türkiye`de hem de dünyada önemli tartışmaları beraberinde getirmektedir. "Eksen kayması" ve "otoriterleşme" iddialarıyla gündeme getirilen şey aslında yeni Türkiyenin bölgesel güç olmaktan küresel bir göç olmaya yönelen ve gittikçe kendisini hissettiren varlığıdır. Ayrıca bu tartışmalar bir yönüyle iç siyasette Türkiyenin medernleşmesine yönelik seçkinler arasındaki hegemonya mücadelesini yansıtırken diğer yönüyle dış politikada Türkiyenin Batı ittifakı içersindeki konumu yeniden tanımlamaya yönelik çabasını engellemeyi yada sınırlamayı hedefler görünmektedir.

    Aynı zamanda hem süreklilik hemde kopuş hemde restorasyon içerinde olduğu tartışılan Türk dış politikasanın bölgesel itibariyle ve bağımsız makalelerle incelenmesi elinizdeki yıllığın ana amacıdır." Arap Baharı" ile birlikte yeni bir dinamizm imkanını yakalayan Türk Dış Politikasındaki  gelişmeleri bir yıllık çalışmasına konu etmek yorucu bir uğraş olmakla birlikte oldukça anlamlıdır. Türkiyenin 2000`li yıllarda yaşadığı dönüşümü dış politikada çeşitli yönleriyle kayıt altına alma gayretinin her yıl tazelenmesi gerektiği artık ortadadır. Elinizdeki 2010 yıllığı bu gayretin ikinci ürünüdür.

    "Tür Dış Politikası Yıllığı" serisinin Türkiye`nin dış politikasını anlama anlamlandırma ve analiz etmede önemli bir boşluğu doldurmaya başladığı inancını taşımaktayız.

Türk Dış Politikası Yıllığı - 2010 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.