sadsad x
asdasd

Türk Ordusu PKK’yı Nasıl Yendi?

Kripto Basım Yayın

Ümit Özdağ

Üretici Liste Fiyatı
13,89 TL
7,92 TL
%43 indirim
Türk Ordusu PKK’yı Nasıl Yendi? Hakkında Bilgiler
Türü: Azınlıklar, Etnik Sorunlar
Sayfa Sayısı: 304
ISBN: 9786054125302
Boyut: 14 x 20
Kapak: Ciltli
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Ümit Özdağ
Ümit Özdağ
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Türk Ordusu PKK’yı Nasıl Yendi? Kısa Özet

  Terörle mücadelede iki temel strateji vardır. Birinci yol; terör örgütünün askeri yollarla, terörü besleyen zeminin de politik, ekonomik, kültürel ve psikolojik önlemlerle ortadan kaldırılmasıdır.

  İşin kolayına kaçmak isteyen yönetimler ise ikinci bir yol olarak terörle müzakereyi denerler. Gelinen noktada siyasi iktidar terörle müzakere yolunu tercih etmiştir.

  Türk silahlı kuvvetleri dünyanın en zor siyasi ve askeri coğrafyalarından biri olan Türkiye-Irak-Suriye-İran alanında, dünya tarihinin en çok destek gören terör örgütü PKK`yı, benzer çatışmalardaki en az kayıp oranı ile askeri olarak 1998`de yenmiştir.

  2008 senesinde başlayan "Kuzey Irak Açılımı"nı, 2009 senesinde Türkiye`de "Kürt Açılımı" izlemiştir. Öcalan ve PKK`nın onayı ile DTP müzakere ortağı olarak AKP hükümeti ile görüşmelere başlamıştır. Ancak A. Öcalan kısa bir süre sonra DTP`yi müzakere ortaklığından almış ve hükümetin kendisi ile görüşmesini istemiştir. O günden bu güne AKP Hükümeti umutsuz bir çaba içinde açılımı sürdürdüğünü ifade etmektedir.

  İşte bu kitap, Türk ordusunun kazandığı bir savaşı, nasıl olup da, Türkiye`nin ABD ve AB mengenesi arasında sıkışarak "Kürt Açılımı" politikası ile siyasal olarak kaybettiğinin belgesidir.

Türk Ordusu PKK’yı Nasıl Yendi? Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.