sadsad x
asdasd

Türk Ordusunun Kuzey Irak Operasyonları

Kripto Basım Yayın

Ümit Özdağ

Üretici Liste Fiyatı
25,00 TL
14,25 TL
%43 indirim
Türk Ordusunun Kuzey Irak Operasyonları Hakkında Bilgiler
Türü: Türkiye Siyaseti ve Politikası
Sayfa Sayısı: 408
ISBN: 9786054991914
Boyut: 14 x 21
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2018
Ümit Özdağ
Ümit Özdağ
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Türk Ordusunun Kuzey Irak Operasyonları Kısa Özet

  Kahraman Türk Ordusu’nun Kuzey Irak’ta PKK’ya karşı yaptığı büyük operasyonlar, terör örgütü PKK’ya indirilen büyük darbeler, belgeler ışığında soluk soluğa okuyacağınız müthiş bir kitap...

  Irak’ın kuzeyinde olup bitenleri anlamak için bölgenin tarihini, bu tarih içinde rol oynayan aktörlerin davranış biçimlerini, ihanetlerini, yalanlarını, ilkelerini, ilkesizliklerini anlamak zorunludur. Keza Türkiye bugün ki, politikasını belirlerken tarihsel sürekliliği göz önünde bulundurmak zorundadır.

  Türk Ordusu Kuzey Irak`a 24 kez girmiş ve başarılı operasyonlara imza atmıştır. Bu kitap okununca bir kez daha görülecektir ki, belirli bir sistem dahilinde yapılan sınır ötesi harekatlar ile Türkiye 1990’lı yıllarda PKK’nın bel kemiğini kırmış, askeri olarak bitirme noktasına getirmiş, örgütün birinci adamı A. Öcalan ve ikinci adamı Ş. Sakık’ı yakalamıştır.

  Elinizdeki kitap, Türk Ordusu’nun 1983`ten bu yana Kuzey Irak`a düzenlediği sınır ötesi operasyonları detaylarıyla anlatmaktadır. Göreceğiniz gibi yakın zamanda gerçekleşen "Fırat Kalkanı" ve "Afrin", Türk Ordusu’nun Kuzey Irak’a düzenlediği ilk operasyon değildir muhtemelen son da olmayacaktır.

Türk Ordusunun Kuzey Irak Operasyonları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.