sadsad x
asdasd

Woody Guthrie ve Toz Çanağı Baladları

Flaneur Books

Nick Hayes

Üretici Liste Fiyatı
179,00 TL
116,35 TL
%35 indirim
Woody Guthrie ve Toz Çanağı Baladları Hakkında Bilgiler
Türü: Biyografi-Otobiyografi
Sayfa Sayısı: 272
ISBN: 9786057910509
Boyut: 25 x 25
Kapak: Ciltli
Nick Hayes
Nick Hayes
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Woody Guthrie ve Toz Çanağı Baladları Kısa Özet

  Flaneur`ün 26. kitabı, şarkı formunun halkın reel-politik yaşantısının, anonimin sesi olmasının ilham kaynaklarından birine dönüşmüş Woody Guthrie`nin grafik-biyografisi.

  Nick Hayes tarafından, kuraklık ve toz fırtınaları fonunda, "ekonomik kriz" adı verilen, aslında paranın ve kârın emrine verilmiş toprağın ve işçileştirilen/işsizleştirilen insanların varlık krizi haline gelmiş vahşi sanayileşme ortamında resmedilen, tozun olduğu kadar kitapların da içine gömülen Guthrie, umutla olduğu kadar umutsuzlukla da inşa edilen bu kaotik dünyayı imgeleminde ülkesinin ve gezegenin geçmişine bağlamaya başlar. Bir yandan söylenmiş şarkıları yeniden söylemenin kendine has bir yolunu ararken, bir yandan da şarkıcı, aylak, göçmen, kaçak, "kızıl", muhabir, hayalet olarak yollara düşer.

  Nick Hayes, Amerika kıtasının kanlı tarihini, barındırdığı kültürlerin, doğanın, toprağın mirasını, yoksullaştırılıp köleleştirilen halklarının hikayesini folk müzik efsanesi Woody Guthrie`nin gözünden anlatıyor.

  Woody Guthrie ve Toz Çanağı Baladları, tarihi güvenli bir uzaklıktan "okumaktansa", kitap sayfalarından kanatlarla onun içine dalmayı yeğleyecek okur için, şarkılı bir yolculuk.

  777 adet üretilip numaralandırılmış sert kapak edisyonuyla Woody Guthrie ve Toz Çanağı Baladları, Eylül 2019 itibarıyla raflarda.

Woody Guthrie ve Toz Çanağı Baladları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.